| 123448727 a întrebat:

Eu un baiat care face misto de noi!
Si mi-e rusine sa le spun parintilor, Ma puteti ajuta sa-mi fac curaj?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ti-ar fi rusine sa le spui parintilor? E mai usor ca ne-ai spus noua?

| danay72 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine.El e o problema, nu voi. Vorbeste cu sinceritate cu parintii, ei te vor ajuta.Dar sa nu raspunzi cu aceeasi moneda. Invinge raul prin bine.

| George_Bulboaca_1993 a răspuns:

Da fi mai cu tupeu de-asta vedem tot felul de postări pe Facebook ca 2 coțopârle o bat pe una și face tot felul de prostii. Eu unu mor cu ei de gât da nu mă las bătut ori eu ori ei ori amândoi.

| ssilverrsstonee a răspuns:

In nici un caz nu ajungeti la bataie. Evitati si insultele. Incearca sa stai alaturi de alte persoane si sa-l ignori. Incearca sa pari increzator/increzatoarem nu deranjat(a) sau speriat(a). Ai putea sa vorbesti doar cu mama/tata, poate te simti mai in largul tau cu unul dintre ei. Nu ezita sa vorbesti cu ei sau cu alti adulti, nu e ceva de care sa iti fie rusine, frica etc. Bafta!