| AtateaConditii a întrebat:

Există persoane care vă enerveaza fără să fi facut nimic, doar fața lor sa vă irite? Vă simțiți vinovați dupa aceea daca da?

Răspuns Câştigător
| Anaad a răspuns:

De obicei, asta se cheama instinct. Stii de dinainte ca probabil ati fi incompatibili spiritual sau intelectual. Nu trebuie sa exista sentiment de vinovatie, incearca doar iti ghidezi comportamentul dupa instinct, dar sa ramai corecta si politicoasa.

9 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

E natura umana. Trebuie insa sa invatam sa fim toleranti. Aici e cheia.

| OnuOnulică a răspuns:

Persoane sunt destule.Și da, îmi pare dar, trece. happy de fapt toate trec trebuie doar timp.

| Sociopat a răspuns:

Tinand cont de ura pe care o port pentru acea persoana si felul in care se comporta pot spune ca simpla sa infatisare neinsotita de vorbe imi irita creierii.Personal, mi se pare foarte superficial sa urasti pe cineva pentru ca nu-ti place moaca lui fara ca macar sa ajungi sa-l cunosti. Spre exemplu am cunoscut un individ de zahar acum ceva vreme.La prima vedere avea moaca de "smecher" dar apoi dupa cateva discutii am realizat ca tipu e doar nesigur pe el si incearca sa -blend in-.Suntem prieteni acu.Relativ.Iesim la o bericioaica si sa ne drogam, atat. Daaar cam asta fac eu in fiecare zi deci presupun ca suntem prieteni buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope.
Apreciez caracterul oamenilor, nu fizicul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Nesuferitii aia cu '' doamna, ati uitat de tema''.
Daca le sparg dintii, atunci da, ma simt vinovata. Daca le las semne atunci putin imi pasa.

| Ritsuko a răspuns:

Pai mama e una dintre acele persoane, adica face niste fete de ma iau toate nebuniile si cand se uita pur si simplu la mine a inceput sa ma enerveze.Mai am si prietene si prieteni care ma enerveaza asa.
Psbig grinupa nu ma simt vinovata, mi se intampla din impuls si nu stau sa ma strofoc noaptea sa nu pot dormi din cauza asta, ar fi penibil.

| Winchester308 a răspuns:

Tiganii.Si nu, nu trebuie sa invat sa fiu tolerant cum a spus TheAce.Aia e o prostie.

| Ioana011 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti vinovata laughing. Daca te irita fata lor asta este.

| anonima32 a răspuns:

Pai nu ma irita fata cuiva pentru ca sufletul conteaza dar daca mi s-ar intampla as pune ca nu m-as simti vinovata pentru ca este parerea mea. Sper ca te-am ajutat