| VaniLLaDeeJay a întrebat:

Frate... cum sa scap de excesul de Hormoni? adica sunt baiat. si mi sau umflat "sanii" rolling on the floor, nu pe bune. asa a fost. si e. si nu stiu cum sa scap. le am asa de 1 an jm. poate 2. :d ma rog. unu cica sa ma "masturbez" ca s`ar duce excesul ala rolling on the floor acum. nu stiu. sugestii? big grin

23 răspunsuri:
| cat a răspuns:

E bine sa consulti un medic endocrinolog. Mergi la medicul de familie si iti da trimitere catre medic specialist.
Asa ca un sfat incearca un timp sa nu mai mananci carne de pui. Puii de crescatorie contin multi hormoni care ne pot influenta si metabolismul nostru.

| Doddel a răspuns:

Nu stiu frate baga flotari tonifiaza-ti tatele.

| LadyNaty a răspuns:

Ce penibiiiiiiilrolling on the floorTrebuia sa pui exact termenuul.Astia cred ca te referi la sensul de baza al cuvantului "san".rolling on the floor)Jalniiclaughing.Cum naiba.

| VaniLLaDeeJay explică (pentru LadyNaty):

Adica?:S

Eu vad ca toti [si va multumesc] care au incercat sa ma lamureasca si sa ma ajute, au raspuns la intrebare in mod corect... ca sa ma exprim asa.

Mai citeste de cateva ori intrebarea si vezi poate intelegi despre ce e vb.

| LadyNaty a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Nu.Tu pana la urma te-ai referit la sensul de baza al cuvantului san? Pentru ca eu la asta m-am referit si acolo sus. unde ai pus intrebarea nu cred ca la sensul de baza al acestui cuvant te-ai referit, ca ti s-ar "umfla sanii". Deci? Te-ai referit la altcevahappy!

| LadyNaty a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Ca sa ma intelegi mai bine.Tu te-ai referit la o problema sexuala.Nu la sani! Stii,poti scapa de asta ori prin a face sex, ori prin masturbare, nu sa te duci la doctor.Este normal.

| VaniLLaDeeJay explică (pentru LadyNaty):

Sincer... Da, la cuvantul de baza m-am referit.

Corpul uman este un mister total; trebuie sa analizezi si sa iti dai seama ca poate aprea ori ce anomalie cat ar putea fii de inimaginabila.

Daca vrei sa stii pe viitor despre ce este vorba citeste articolul trimis mai sus de "tincurobert".

| VaniLLaDeeJay explică (pentru LadyNaty):

Nu cred. Ori cum ma duc la doctor. Pt. ca din cauza acestei dereglari hormonale se poate sa imi apara si cosurile de pe fata.
Totusi pentru. ori ce eventualitate este bine sa imi fac un set de analize.

| MsGringer a răspuns:

Pai singura metoda este sa faci sexlaughing)

| VaniLLaDeeJay explică (pentru MsGringer):

Mai e si chestia cu tratamentul... Acum depinde.

| LadyNaty a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Bine,atunci scuzehappy.Nu ma asteptam la asta:p!

| VaniLLaDeeJay explică (pentru LadyNaty):

E... si asa nu aveam cu cine si despre ce sa vb. acum. big grin

| LadyNaty a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Binee.Scuzee oricum! Vai ce penibil ma simtstraight face... Pusesei intre ghilimele si de aia am crezut ca te referi la altceva:-s.

| VaniLLaDeeJay explică (pentru LadyNaty):

O fii si greseala mea... ori cum, pari haioasahee hee

| LadyNaty a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Acum,chiar nu stiu ce sa mai zic.Vai ce m-am facut de rassad.Mda cultura mea generala o fi de vina...:-s

| VaniLLaDeeJay explică (pentru LadyNaty):

laughing cati ani ai?:S... sau. mai bine vb pe pm?

| LadyNaty a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Uhh...am 15 fara 3 lunilaughing. Unde vrei tu vorbimhee hee

| LadyNaty a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Eu ma duc la culcaree... Vorbim maine? Lasa'mi id'ul tau intr-un mesaj.Cum vrei tu.Noapte buna:*.

| tincurobert a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor pentru ca s-ar putea sa suferi de o dereglare hormonala numita ginecomastie. Mai multe detalii aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/......barbat_863

| nytro233 a răspuns:

Omg frate si mie mi se intampla la fel si tot habar n-am ce sa fac...dar din cate am auzit trebuie sa faci flotari, ei bine, asta am facut si s-au mai micsorat

| VaniLLaDeeJay explică (pentru nytro233):

rolling on the floor Vin acum dupa ceva timp sa spun in contiunuare ca trec de la sine laughing si tot ce mi-a zis doctorul a fost : "Mda. trec de la sine, si daca te mai dor sa iti dau cu ceva unguent. Si daca faci sport si chestii din astea se poate sa mai se traga"

Si pentru asta am stat 3 luni rolling on the floor)) ca deh traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul

| nikolae28 a răspuns:

Ciuvak eu tot ma confrunt cu aceasta problema! la fel caut sugestii, eu am ci tit pe net ca ele trebuie sa dispara de la sine dupa 18 luni din momentul aparitiei, dar la mine au 2 ani! si nu dispare! este foarte jenant! blin!

| Adicalotescu a răspuns:

Eu zic sa te duci la un doctor, dar e posibil sa iti zica si el sa...stii tu...laughing