| AleeAlexaaandraaa a întrebat:

Funda! Am nevoie de sfaturi. Am 17 ani si sunt o fire vesela si sociabila, dar cand vine vorba de-ami place un baiat eu doar il simpatizez sj mi-e drag de el, nimic mai mult, dar asta nu tine mult ..pentru prima data ma confrunt cu asa ceva..am ajuns sa ma indragostesc de un coleg la lucru, asa de tate incat ma mai doare stomacul cand ma gandesc la el (uneori de intampla asta), cand sunt in prezenta lui nu dau semne ca-l plac, gen ( ma inrosesc, transpir, ma balbai ..etc). Sunt foarte calma si degajata de fata cu el ( sunt eu insumi). El este o fire mistocara si glumet. Noi mai glumim, si mai face misto de mine ( in gluma). Mito-urile lui consta de mine si un alt coleg ( eu preferam ca misto-urile lui sa fie despre mine si el ). Dar de vorbit nu prea vorbim. Am incercat sa mai vorbesc ( nimic special, ceva gen mai intrebam de lucru ..prostii dinastea) dar e cu ochii in telefon si nu prea da atentie ( imi raspunde ce-l intreb, dar se vede ca-i concentrat in tell)..Mi-as dori initiativa de la el de-a vorbi lucruri serioase. Inafara de-a face misto si bazai nu face altceva cu mine ..alta problema este ca, alt coleg stie ca n-am iubit si ma intreaba daca vreau sa fiu cu asta de care imi place si ii spun, iack " si el era acolo si apoi m-am inrosit (nu tare) ..si- vazut astaasta..nu vreau sa-i dau semne ca-l plac, presimt ca nu ma place.L-am mai vazut ca se mai uita la mine ( de cateva ori)
Mi-as dori cat mai multe sfaturi, si daca aveti mai multe variante as fi bucuroasa

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

Iti da atentie cand face "misto" de tine iar cand incerci sa vorbesti cu el, e concentrat la telefon? rolling on the floor
Felicitari!
Ti-ai ales NESIMTITUL PERFECT. big grin
Data viitoare cand te intreaba el ceva, iti scoti repede telefonul si te concentrezi la el ca la un examen!
Daca nu o sa fie nimic intre voi, macar il ajuti sa inteleaga ca e si idiot. big grin
Ia-ti gandul de la el.

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru Dorotheea21):

Nu stiu daca ma crezi, dar m-ai lamurit foarte bine si ai dreptate.
Mersi mult :*

| Dorotheea21 a răspuns (pentru AleeAlexaaandraaa):

Cu placere. happy

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Si uite cum fata pierde un posibil petitor, din cauza rusinii si se ascunde de baiatul pe care-l place, asta e greseala fatala. Ar trebui sa-i spui asta, parerea mea, sigur te-ar intelege. Daca si el te place, e numai bine!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Si daca nu o place? MAi se adauga o depresa la numar?

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Posibil

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

De aia raspunsul meu e mai bun. Daca se duce si ii spune direct se poate sa nu o placa si ajunge dupa sa se taie cu lama. Daca nu zice nimic, nu stie daca o place sau nu. Lumea ar fi fost un loc mai bun daca nu exista sensibilitatea asta.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Eu zic sa riste.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

E fata. Ai mai multe sanse sa vezi un porc zburand.

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru UnBroken2016):

Lama nu-i genul meu laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai vazut acum ce raspuns astepta? Mai bine sa creada ea ca e nesimtit ca sa poata dormi la nopate. Ador site-ul asta.

| UnBroken2016 a răspuns:

Tu il placi dar nu ii dai nici un semn ca il placi dar vrei sa stii daca el te place. Are logica cu carul. Daca tu nu ii dai nici un semn el nu are de unde sa stie ca e interes asa ca o sa ajunga alta in bratele lui pentru ca are mai mult tupeu si tu o depresa care o sa planga noapte de noapte pentru urmatorii 3 ani. E la moda pe aici. Daca citeste cateva intrebari ai sa vezi.

| AleeAlexaaandraaa explică (pentru UnBroken2016):

Cum am mai zis, simt ca nu ma place pentru ca n-are interes sau nici macar nu incearca sa avem o discutie serioasa

| UnBroken2016 a răspuns (pentru AleeAlexaaandraaa):

O discutie serioasa ai doar cu o fata care stii singur ca te place nu cu una care nici macar nu stii ca exista, daramite ca exista interes. E cale lunga.

| AleeAlexaaandraaa explică:

Imi cer scuze cu gramatica, am scris de pe telefon, unde n-ati inteles sa intrebati