| Anutzabhaaa a întrebat:

Funda! Am parul lung si nu stiu ce sampon sa folosesc... Ce sampon imi recomanda-ti?

Răspuns Câştigător
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Pantene sampon si balsam...eu il folosesc de 10 ani

3 răspunsuri:
| loveyouforever a răspuns:

Eu zic sa iti iei head&solders sau wash&go dsau sampoanele pentru poar de la avom:p
samponul acre ti se potriveste parului uh:p
dar zic ca adica ai parul lung sa folosesti si un balsam de la avon(luat imprreuna cu samponul, sa fie exact asa) sau un balsam de la kallos sa il poti folosi cu cele 2 sampoane:p

funda?:X

| Rioko a răspuns:

Syoss e mai scump ca celelalte dar isi merita banii si poti lua SYOSS MOISTURE INTENSIVE CARE pentru parul lung... mie mi se pare cel mai bun sampon mai bun clear.

| Annessa a răspuns:

Si eu am avut parul lung dar m-am tuns vara asta. ca zic asa pot sa-ti recomand un sampon (n-are importanta ce firma) care sa contina fructe exotice (papaia,ananas,coacaze) sau flori (orhidee, trandafir salbatic, spuma marii). insa depinde mult de tipul de par. daca ai parul saten si nu e moale iti trebuie ceeea ce e scris mai sus daca parul e moale trebuie intretinut asa ca trebuie sa folosersti un sapon de flori si seminte. poti cere si parerea unui specialist de preferinta de la un coafor poti intreba un angajat ce ti-ar recomanda. foarte importan este ca in fiecare luna sa schimbi samponul pentru ca parul sa nu se degradeze. oricum foarte important este ca sa folosesti si masca, balsam de par ca sa se aranjeze parul. na sper ca te-am putut ajuta. eu asta am folosit cand il aveam lung.
P.S. aceste samponuri iti grabesc cresterea parului. eu m-am tuns pana la umeri, il aveam pana la fund si am 1, 78 m si acum mi-a crescut pana pe sub sani