| secrets a întrebat:

Funda! Cat costa trasportul pana la Iasi daca cumperi de pe elefant.ro? Sau in general, oricum la cat m-ar ajunge? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pentru produsele achizitionate pe www.elefant.ro aveti la dispozitie urmatoarele modalitati de plata:

ramburs, la ridicarea coletului, daca optati pentru livrarea produselor in Romania prin intermediul mesageriei Postei Romane. Taxele postale sunt suportate integral de catre www.elefant.ro, cu exceptia comenzilor mai mici de 85 lei;
Posta Romana nu accepta colete ramburs cu valoarea de asigurare (valoarea produselor de expediat) mai mica de 20 de lei, prin urmare toate produsele comandate care nu ajung la aceasta valoare vor fi expediate prin curier rapid.
plata in numerar, la livrarea coletului, daca alegeti livrarea prin curier rapid. Inainte de expedierea comenzii, cosul de cumparaturi va calcula si va afisa exact valoarea cheltuielilor de transport;
plata online prin card, indiferent de modalitatea de livrare aleasa;
pentru comenzile din strainatate, plata se poate efectua doar online prin card, numai dupa ce totalul (produse + transport) a fost confirmat prin e-mail de catre client.
Pentru produsele achizitionate pe www.elefant.ro aveti la dispozitie urmatoarele modalitati de livrare:

livrarea prin curierat rapid. Coletul va merge la adresa mentionata in comanda si va fi inmanat personal destinatarului de catre curier.