| amalyaa a întrebat:

Cat costa trasportul sa comanzi ceva din alta tara?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de site si depinde la ce suma te opresti pentru a stii si cat te aduce transportul.

De stiut, daca comanzi din Europa, produsele fie iti vin cu Posta Romana, in concluzie nu mai platesti extra alte taxe vamale. Pe cand la Posta Romana Vamala daca ai comandat din exteriorul Europei, sa te astepti ca pe langa transport platesti si taxe vamale. Fiecare taxa vamala depinde de suma pachetului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la nimic pana la cateva sute de $. Depinde ce comanzi, cat comanzi, de unde comanzi, prin ce comanzi... ca doar nu o sa ghicim noi ce vrei tu sa cumperi

| Woosprit a răspuns:

Difera, de la site la site, si din ce tara, ca din China nu e la fel ca si din Bulgaria.
Unele site-uri au free shipping, altele nu, depinde.