| LalLyBoOmD a întrebat:

Funda! Cum se poate trece peste depresie si peste o inima sfasaiata? Chiar vreau sa-mi ajut o prietena. dar nu stiu cum!

4 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Nu ai cum sa o faci sa il uite pe baiatul care il iubeste. Poti sa fi alaturi de ea, sa iesiti cat mai mult impreuna, eventual sa mai dormiti una la cealalta sa stati sa va uitati la comedii si sa mancati ciocolata. Stii cum se zice cel mai bun remediu pentru o depresie este o prietena buna, un pachet de servetele si o ciocolata.
Ii poti propune sa faca o lista cu toate defectele lui, sa isi dea seama ca el nu e chiar asa perfect cum isi imagineaza.
Sper sa reusesti! Mult succes

| Madilyn a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cat mai mult cu ea si sa ai grija sa nu stea singura prea mult. Spre exemplu, scoate-o zilnic in parc, la o plimbare, sau iesiti ca fetele la shopping, la un suc, fa-o sa rada; uitati-va la filme la tine acasa sau la ea, gaseste-i mereu ceva de facut.
Demonstreaza-i ca are o prietena adevarata in care poate avea incredere si arata-i latura frumoasa a vietii. Explica-i ca fiecare clipa merita traita si ca viata ei nu sta intr-un singur baiat.

Oricum, cu timpul vor trece toate. oh go on

Bafta multa si o seara faina. :d

Răspuns utilizator avertizat