| BellaCullen14 a întrebat:

Am aflat recent ca o prietena, in urma vizitei la psiholog, sufera de inapetenta si depresie. Am ramas surprinsa. Desi acum face tratament, as vrea sa o ajut. Ce as putea sa fac? Cum ii pot fi de ajutor? Vreau sa o ajut, dar nu stiu cum...

Răspuns Câştigător
| ℛąin a răspuns:

Să o asculți și să faceți cât mai multe activități care să îi ocupe timpul, așa nu o să se mai gândească prea mult la ceea ce îi face rău.

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ce ai putea face tu este sa o asculti de cate ori simte nevoia sa discute cu cineva.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa fii draguta si blanda cu ea, asta-i tot ce poti face pentru ea.