| Static a întrebat:

Funda pentru cel ce imi raspunde detaliat si ma almureste! Nu pricep ceva din seria de filme Alien respectiv Aliens. Personajul principal din Alien, Ripley acea fata. De ce pe parcursul partilor Alienii nu o ucid, sau macar ataca, si in ultima parte aceasta este clonata si nu stiu cum ADN-ul ei este din greseala amestecat cu cel al reginei alienilor si aceasta va avea trasaturi sau comportamnetul unui alien? Si la sfarsit stiu ca regina Alien da nastere la o noua specie de alien, dar de ce nu arata ca toti ceilalti alieni? si de ce a iesit prin burta mamei? trebuia sa faca oua. Este exact ca un alien-uman, un fel de hybrid. Asta nu inteleg de ce a iesit asa acest pui si de ce sunt Alieni atat de atenti sau erau cu Ripley. Cica in umtima parte, acum 200 de ani Ripley murise, si dupa aia a fost gasit adn-ul ei si clonata. Cuma murit in partea anterioara? Eu nu imi mai amintesc... si cum moare clona ei in ultima parte? Stiu ca era in viitor, deoarece o fata din trupa sa era robot. Ma rog complicata povestea, deeci va rog explicati-mi detaliat ca sa pot intelege, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| stefi98vl a răspuns:

Nu stiu daca asa a vrut regizoru e doar un film