| LovelyPuppyEyes a întrebat:

~~~FUNDA~~~
Vreau sa slabesc mult vara aceasta, ce pot manca? Ce sport pot practica ca sa ma inalt si sa scap de burtica? Nu vreau nici sa ma infometez sigh Sunt sup din cauza greutatii mele sad Mersi:*

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Urmeaza urmatoarele sfaturi si vei slabi, daca ai un metabolism asemanator mie, 9 kg pe luna;)

- 5 mese nu foarte copioase pe zi. Nu trebuie sa iti simti stomacul plin dupa masa.
- fara gustari
- mese sunt la cate 3 ore distanta sau macar 2, iar ultima masa e la ora 18.00
-Poti manca si chiar e recomandat sa mananci :
=paine de secara sau mai bine graham (max. 2 felii pe zi)
=fructe proaspete(fara banane), compot de fructe diverse
= legume proaspete, fierte, sau la gratar
= carne fiarta sau la gratar sau cuptor, doar carne de pui sau peste sau bineinteles curcan care e foarte recomandat. Gasesti si mici de curcan care sunt mult mai buni!
- Nu ar trebui sa mananci :
= dintre legume, fara fasole, pastai, mazare, linte, naut sau cartofi
= prajeli
= sarea in exces
= unt!
= lactate ( poti daca nu rezisti putin lapte dar slab )
= carbohidrati ( spaghete )
=cereale (orez, cereale de micul dejun, paine alba )
= carne de porc, vita, rata,...
= dintre fructe - banane

- Bea multa apa, ceai, cafea dar sa fie amara, suc natural de fructe
- Fara bauturi acidulate, sucuri care nu sunt naturale
- Evita zaharul si orice dulciuri
- Daca vrei neaparat ciocolata, mananca ciocolata de menaj sau din aceea amaruie

Iata niste exercitii fizice potrivite pe urmatoarele linkuri :

http://www.irinareisler.ro/2010/01/01/exercitii-fitness-piept-si-spate/

http://www.irinareisler.ro/2010/01/01/exercitii-fitness-brate-si-umeri/

http://www.irinareisler.ro/2010/01/01/exercitii-fitness-intregul-corp/

http://www.irinareisler.ro/2010/01/01/exercitii-fitness-picioare-si-fese/

http://www.irinareisler.ro/......-frumoasa/

Spor la slabit! :) succes si eu ma apuc de slabit vara asta :D

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sora-mea a slabit 21 de kg cu aceste sfaturi:
-mananca sanatos de 3 ori pe zi(salata,legume,fructe, peste, oua etc.) fara E-uri, sucuri, ciocolata
-bea 1l de apa pe zi
-fa sport: sala de fitness,inot(chiar te inalta), baschet, ciclism, alergare, genoflexiuni
-uite un site specialist: www.drmenci.ro/

| agirll a răspuns:

Pai mananca mai sanatos si fa sport mai mult...fa-ti un program in care sa iti tii o dietawinkingsucces! funda? plsbig grin

| Denis505 a răspuns:

Incearca dansul sau judo sau mergi la sala, tu alegi, si tine o dieta echilibrata cu mai multe fructe si legume