| Anonim34545jkjk a întrebat:

Heei! Ma puteti ajuta cu niste cuvinte si expresii in limba tiganeasca? Iubitul meu este rrom si as vrea sa invat si eu cateva chestii in limba lui. Vreau sa stiu cum se spune "imi plac ochii tai"/ "te iubesc viata mea" si alte expresii d-astea dragute. Mersi, va pup

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Serios? Asta mai lipseste acum sa invatam si limba tiganeasca acum... sa uite el de limba lui daca te iubeste atat de mult!
In loc sa-l transformi in roman cum au facut si altii (Respect lor) te transformi tu in tigan? mda, inteligenta nu e punctul tau forte! laughing

| Anonim34545jkjk explică (pentru lpavel):

Nu ma transform in tiganca, stai tu chill. Va atacati toti cand zice cineva de tigani de parca a ti avea fobie?

| Hyperion7 a răspuns:

Nu vreau sa fiu eu negativist, dar tare mi-e că peste câteva luni auzim "cum scap de un rrom?"
Adică totuși, ăștia sunt destul de violenți și cam greu mai scapi de ei.
Doar o părere.