| FațăZâmbitoare a întrebat:

Heeiiii TPU
Problema este următoarea : am două prietene cu care ma inteleg perfect..sunt prietenele mele cele mai bune, intr-adevar pe una o cunosc de cand a început liceul [ trec a 10-a si ea e si colega cu mine] si pe cealalta de cand aveam 5 ani. Situația e nasoala fiindcă cele doua fete nu se inteleg absolut deloc, si mereu sunt pusă in postura de a alege intre ele, si ele se supara dupa pe mine daca nu o aleg pe ea...nu vreau sa le supar si nici sa-mi pierd prietenele crying ce să fac? Fundiță :3

1 răspuns:
| MariaAntoniia a răspuns:

Intalneste-te cu amandoua deodata, sa fiti toate fata in fata. Explicale ca ele sunt cele mai importante persoane din viata ta si nu poti si nici nu vrei sa alegi intre ele. Spune-le ca daca chiar sunt cu adevarat prietenele tale si le pasa de tine, trebuie sa nu te mai faca sa alegi intre ele si sa incerce sa se inteleaga.