| Pau a întrebat:

Heey`!
De cateva seri visez o chestie: La inceput, visul e foarte frumos... dar parca 'se amesteca' cu ceva si visez deodata ca imi cade o masea si imi apare in fata o gura mare care rade, parca in batjocura, apoi, continua visul care a fost inaintea sa.
Ce poate sa insemne asta?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Pau, batranii zic asa: cica daca visezi ca iti cade o masea si te si doare, e semn rau, adica ori cineva cunoscut se inbolnaveste, ori se intampla ceva mai rau, daca curge si sange, cica e veste, acum vezi si tu ce se intampla in urmatooarele 2-4 zile, si mai discutam, ok? papawave

| Sἶrenἶa a răspuns:

Pai eu stiu ca, cand cade cate un dinte...inseamna ca va avea loc o moarte. thinking

nu trebuie sa te sperii.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Se spune ca daca iti cade un dinte/masea si te doare va avea loc un deces in familie!
Acum nu stiu ce sa zic, is superstitii.
Am visat de multe ori ca imi cad dinti si nu s-a intamplat nimic!