| simonna2010 a întrebat:

Hei. Acum o saptamana am primit un trandafir de la iubitul meu. Acum incepe sa se ofileasca? Am vazut ca in filme fetele pastreaza florile in carti sau asa ceva. Eu cum pot sa-l pastrez?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Taie codiţa şi păstrează floarea propriu zisă. Aşteaptă să se mai ofilească puţin, şi pune-o la presat într-o agendă sau o carte.
Şi eu am pus la presat diverse floricele simbolice, ca de exemplu cele pe care le-am primit în prima zi de şcoală.

Toate cele bune!

| MadRaven a răspuns:

Poţi să îl pui la presat într-o carte big grin

| LTAA a răspuns:

Un vas cu apa.

| viotedy a răspuns:

Il presezi intr-o carte cu ceva greu deasupra.

| jamal000 a răspuns:

Daca e primul trandafir si chiar vrei sa il pastrezi cel mai bine sta intr-adevar intr-o carte

| ana333pupicei a răspuns:

Il plastifiezi si il inramezi