| Georgescu_Adela_1995 a întrebat:

Hei! Acum vreo luna m.am certat cu o colega(Carmen). Sa incepem cu inceputul. O colega(Andreea) a facut un grup pe whatsapp format din 4 colege(eu, Andreea, Bianca si Alexandra)care se numea,, anti-curvi" in care o barfeam pe Carmen. Pana cand intr.o zi Bianca a zis pe grup ca (,) Carmen nu mai e vi***na. Eu cand am vzt ce a zis am intrebat:,, Tarfa aia nu mai e vi***na?". Dar cele care erau pe grup au mai zis de ea ca are dinti de cal, ca e grasa etc. Astea s.au intamplat in weekend. Luni, la ora de sport, Bianca mi.a cerut telefonul sa stearga conversatiile de pe grup dar telefonul era in clasa. In pauza, Carmen fiind colega mea de banca, mi-a luat telefonul si a intrat pe whatsapp si vazuse grupul si a zis ca cica ala e grupul in care o barfim pe ea. A vzt cam jumatate de conversatie, mai putin partea in care am facut.o tarfa. Bineînteles ca Bianca si cu Andreea s.au certat cu (,) Carmen pentru ca au facut.o in toate felurile. Cu mine vorbea. Toate bune si frumoase pana in scoala altfel. Marti, eu nu am venit la scoala ca nu am vrut, dar in ziua aia s.au impacat Bianca si Andreea cu (,) Carmen. Dupa ore, ele au fost in parcul de la Crangasi si Bianca i.a aratat lui Carmen ce am zis eu despre ea. Dar Bianca nu vrea sa recunoasca nici in ziua de azi ca ea i.a aratat ce am zis. In fine, in ziua aia Carmen mi-a spus in grupul clasei de pe whatsapp ca de cand imi permit eu sa o fac tarfa si ca o sa ma bata si chestii de genul asta. Dupa vacanta de Paste, luni, la ora de sport, eu cu o colega(Ana) stateam in baie(nu ne ascundeam de Carmen, doar stateam acolo si ne uitam la ceva pe facebook). Pana la urma ne.a gasit in baie si a inceput sa-mi zica mie ca pe cine fac eu tarfa, ca daca vrea poate sa se infiga in parul meu etc. Dupa ora a venit asistenta de la cabinet sa ne verifice in cap. Cum a intrat doamna aceea in clasa a zis un coleg sa o verifice pe Ana de paduchi si dupa a zis Carmen sa ma verifice si pe mine. I.am spus mamei mele ce a zis ea si a venit dupa scoala sa discute cu mama ei. Acum sa va explic cum sta treaba. Eu vreau sa ma impac cu ea chiar daca m.a facut urata si cam in toate felurile. Dar nu stiu cum sa-mi cer scuze. Eu nu prea sunt genul de persoana care sa.si ceara scuze. Mie chiar imi pare rau pentru ce am zis si chiar vreau sa ma impac cu ea pentru ca ma simt incomod in clasa ca sunt certata cu ea si mie nu imi place sa fiu certata cu nimeni. Imi place sa ma inteleg cu toata lumea. Ea i-a spus unui coleg ca nu o sa ma ierte dar treaba e ca si Andreea a facut.o curva si a iertat.o. Eu nici nu prea stiu cum sa-mi cer scuze. Pls ajutati.maaaa. Ce sa.i spun ca sa realizeze ca imi pare rau si sa ma ierte? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Buna, te duci la ea si ii spui in fata ca iti pare rau si iti ceri scuze pentru ce s-a intamplat, daca vrei sa mai vorbim e bine, eu mi-am facut datoria si mi am cerut scuze, axum totul depinde de tine, asa sa i spui. Dupa vezi ce zicea ea.

| Georgescu_Adela_1995 explică (pentru Me01):

Daca imi voi face curaj ii voi spune laughing

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ti-ai cautat-o singura. Auzi tu, v-ati facut grup sa barfiti pe cineva. Cum sunt si fetele astea... Urat din partea voastra.

| Georgescu_Adela_1995 explică (pentru AFR81):

Nu ne.am facut grup. O colega l.a facut si m.a adaugat si pe mine. Acum nu vreau sa dau vina pe ea pentru ca si eu sunt de vina. Stiu ca ar fi trebuit sa ies din grup doar ca am zis ca voi sterge mesajele. Si cand ma gandesc ca daca luam telefonul cu mine la sport acum ar fi vorbit cu mine sad

| Deleb a răspuns:

Hey
Nu mi se pare normal ce au facut prietenele tale ...nu ar fi trebuit sa te parasca sau sa arunce vina asupra ta. Ar fi trebuit sa te astepte, si toate 3 sa ii spuneti ca va pare rau, nu cum au procedat ele. Acum ele sunt bine mersi, nu le zice nimic Carmen, tot tu esti cea de a iesit prost aici. Ceea ce vreau sa spun e, ca aici ai cam fost fraierita, cel putin asta am inteles eu din ce ai zis tu.
Incearca sa vorbesti cu cele 2, si sa mergeti toate 3 sa vorbiti cu Carmen, si o sa rezolvati zic eu. Singura nu prea ai avea de ce, ca nu tu ai fost singura de a spus lucruri rele despre Carmen, ci si cele 2, asa ca...bafta!

| Georgescu_Adela_1995 explică (pentru Deleb):

Nu m-au parat. Doar Bianca a facut asta. Pt ca din cauza mea Carmen a vzt mesajele si eu am scapat basma curata din toata povestea asta, Bianca a vrut sa ma infunde si pe mine dar ea nu a vrut sa recunoasca ca ea i.a aratat mesajele. Dar nu avea cine sa.i dea captura de ecran cu ce am zis eu. Oricum, eu am vzt captura si mi.am dat seama ca o are de la Bianca. Ele nu vor vrea sa mearga cu mine la Carmen deci trebuie sa ma descurc singura...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai te-ai gandit ca poate de la ele se astepta la acest lucru dar de la tine nu?