| anonim_4396 a întrebat:

Hei...
Am o problema. Sunt cu un baiat de aproape 2 luni. Chestia e ca 2 saptamani am fost despartiti si in timpul asta eu am fost cu altcineva. Apoi m-am desparit de el pentru ca vezi Doamne"nu a putut sa prinda drag de mine".Si nu stiu cum dar am ajuns sa ma reimpac cu cel cu care sunt acum.
Problema este ca...nu pot sa mai fiu cu el. Sora mea mi-a zis ca a vorbit cu el si i-a zis ca sunt "fata care chiar i-a pus capac si ca nu ar renunta la mine pentru nimeni altcineva vreodata."
As vrea sa ma despart de el. El face 18 ani in curand iar eu am doar 15(si e al 3-lea prieten al meu).
Mi-e frica sa-i zic ca vreau sa ma despart de el pentru ca nu vreau sa-l ranesc! Ma doare sufletul numai cand ma gandesc la asta! Ce sa fac?
Am uitat sa precizez ca el e din jud.Teleorman si eu din Bucuresti si ne vedem regulat in weekenduri cand mai merg pe acolo ca sora mea vitrega are casa la tara.
Va rog, ajutor! Ce ma sfatuiti sa fac?

7 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Eu am impresia ca de fapt tu tii la el si cauti in inconstienutl tau motive pentru care sa nu te desparti de el. Poate el a spus ce a spus, dar peste doua saptamani de la posibila despartire posibil sa nu ii mai pese si sa fi "trecut peste", poate chiar mai repede sau dupa un timp putin mai indelungat. Problema e ca daca tu chiar nu iti mai doreai aceasta relatie si iti era intr-adevar "mila" de el, nu il mai tineai ocupat si ii dadeai ragaz sa isi continue viata cautand alte oportunitati.
Tu ce vrei de fapt?
Bafta si mult succes la scoala!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sa iti vezi de scoala ta! Daca vrei sa te desparti de el, de ce te-ai mai impacat? Nu cred ca isi mai are rostul intrebarea ta!

| Deea852 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu m-am gandit la asta...sunt o persoana groaznica...sad
Si de scoala imi vad, am note bune si o sa am in continuare.happyChestia asta nu-mi afecteaza cu nimic situatia scolara.happy

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Deea852):

Ai 15 ani si esti inca o copila! Baiatul ala vrea altceva de la tine!

| Eschimoasa a răspuns (pentru Deea852):

Buna Beatrice,

Din ce motiv te-ai impacat cu el?
Din punctul meu de vedere, pentru ca o relatie sa mearga trebuie ca ambii parteneri sa vrea sa fie cu celalat.
Daca tu nu-ti mai doresti sa mai fii cu prietenul tau nu cred ca are rost sa continui relatia cu el deoarece te minti si pe tine si pe el.
Baieti mai sunt si fete mai sunt. In plus, o relatie la distanta nu prea are sanse. Corect fata de tine si de el este sa pui capat relatiei.

| Deea852 a răspuns (pentru Eschimoasa):

Cred ca asta voi face. Voi pune capat relatiei si asa o sa fie mai bine pentru amandoi. Decat sa-l mint, mai bine ne despartim acum decat mai tarziu...

| Alexa_4371 a răspuns:

Poi.of baietii astialaughing
Tu trebuie sa rezoli problema cu el. daca tu chiar nu vrei sa mai stai cu el.
Pur si simplu..il iei deoparte si ii explici..ca nu mai poate sta cu tine din anumite motive sau ca vrei sa iei o pauza mai lunga, foarte lunga si din cauza scolii si etc... dar vb cu el sincer ..si ii spui ca chiar l.ai placut si ca speri sa nu se supere sau sa nu te mai bage in seama cum fac altii..asa fac.ce sa le faci.
Sper ca te.am ajutat catdecat...
Scuzee pentru unele greseli de scrierehappy