| PamyTzZz a întrebat:

Hei! Am si eu cateva intrebari in legatura cu uleiul de ricin. Exista doua feluri de ulei adica unul medicinal si unul cosmetic? Si cum se aplica, sunt in ceata, unii mi-au spus ca se aplica doar la radacina parului si altii mi-au spus ca se aplica si la radacina si pe lungimea parlui. Este bun si pentru gene? Adica le face mai lungi? Dupa cate zile se vad efectele uleiului? Astept raspunsuri cat mai multe. Cel mai folositor raspuns primeste funda :X:X

Răspuns Câştigător
| madlenne1 a răspuns:

Deci uleiul de ricin este foarte bun pentru par, si da, genele le face mai lungi dar cu timpul, daca te dai cu ulei de ricin in fiecare zi pe gene incepand cu radacina for fi mai lungi si mai dese, si in legatura cu parul se aplica pe tot parul si se aplica pe parul uscat cu 4 ore inainte de spalare sau cu o noapte inainte sa fie mai eficient, si apoi dupa ce te speli cu un sampon bun, nu va fi gras deloc, uleiul de ricin mai este bun si pentru unghii le face mai puternice.
sper ca te-am ajutat funda!love struck

1 răspuns:
| PamyTzZz explică:

Cum naiba il aplic pe tot parul ca e o sticluta mica si e foarte gras uleiul de ricin si nici daca pun doua sticlute nu ajunge. sad? Din aceasta cauza sunt eu nelamurita de aplicarea lui.