| lariisa99 a întrebat:

Hei!happyCum poti scapa de punctele negre?

6 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna Larisa de punctele negre cam greu sincer am facut tratamente peste tratamente cu creme pastile si n-am avut noroc tot ce trebuie sa faci e sa folosesti un sapun dav dar sa fie doar altau pentru ten ai ten sensibil sa nu folosesti fond de ten cat timp ai puncte negre pentru ca daca tu te speli des ele se duc sa nu le scoti ca es mai multe su pot esi cosuri hmmm sau poti sa iti faci un ceai de musetel fara zahar... si te speli in fiecare sera inainte de culcare ceaiul de musetel e foarte bun dezinfecteaza happy ceaiul de musetel este universal pentru orce pentru iritati mancarimi si asa mai pentru infectii urinare si asa mai departe happy incerca eu sincer asta fac si consider ca e bine; 0

| akcentdiana a răspuns:

Punctele negre sunt mai greu de scos, dar poti incerca totusi diferite metode, de exemplu, argila! este un remediu foarte bun punctele negre, sau daca nu incearca. Sucul de lamaie este si el foarte bun, sau daca nu, Amestecaţi o lingură de miere cu o lingură de scorţişoară până când obţineţi o pastă omogenă. Aplicaţi această compoziţie pe zonele cu puncte negre şi după 20 de minute îndepărtaţi cu apă călduţă. Puteţi folosi acest tratament de două ori pe zi. Mierea este un bun dezinfectant şi cicatrizant, iar scorţişoara are proprietăţi antibacteriene.Succes!

| Rozetta a răspuns:

Http://www.ele.ro/......nute-27588 incearca acest tutorial!

sper sa te ajute! daca nu a mers : http://www.eva.ro/......55423.html

daca nici una dintre cai nu merge va trebui sa apelezi la interesul material : http://www.unica.ro/......23771.html

BAFTA! :) Sper sa functioneze! o zi placuta!

| rock231girl a răspuns:

Si eu am problema asta..am fost la cosmetică si nu am rezolvat nimic...ce iti recomand eu e un scrub de doua ori pe saptamana, cel de la nivea 3 in 1e ok si benzi pentru puncte negre cu care le scoti fara sa te chinui.Cam in 2 saptamani o sa vezi diferenţa

| roxanamariaa a răspuns:

Exista anumiti plasturi pentru asta.
Sau daca nu, i-a un inel si apasa cu marginea lui incet, in timp ce tragi, pe cosuri happy eu asa fac si se duc.

| crazypretty a răspuns:

Exista plasturi speciali care se pun pe nas se sta cu ei cam 20 min si se iau mare parte din punctele negre pe acel plasture ii recomand pe cei de la balea se gasesc in dm 6 plasturi 13 lei eu folosesc un plasture la 3 saptamani si in rest ca sa mentii rezultatul iti exfoliezi tenul 1 data pe saptamana adica fie cu bicarbonat de sodiu si masezi fata cu miscari circulare fie faci o masca cu argila 1 data pe saptamana si o poti amesteca cu o pasta facuta din castravete argila pudra gasesti de la aslavital sau poti gasi masti gata facute la plafar. Plasturi aceea pot fi folositi si pe barbie si zona de deasupra sprancenelor si zilnic spalate pe fata cu un gel facut pentru tenul gras pentru ca presupun ca din moment ce ai puncte negre tenul este gras sau cel putin mixt