| Spuma_Ioana-Catalina_1999 a întrebat:

Hei! De curiozitate, un invatator calificat cam ce salariu are? Cati bani ia in mana?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intre 1500 si maxim 2000 de lei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incepator ia in mana 1000 lei
cu ceva ani experienta si vechime ia pana in 1800 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 15 mil

| WoKy a răspuns:

Profu' meu de mate de 65 de ani (avea cand am terminat eu liceul) dupa ani de invatamant si directiune avea undeva in jur de 1600, nu stiu exact.

| Mieeez666 a răspuns (pentru WoKy):

Ai uitat sa mai pui si fondu' clasei/scolii, care e clar ca tot la el in buzunar venea.

| WoKy a răspuns (pentru Mieeez666):

Nu mai activa ca director de vreo 20 de ani. Ce facea el prea putin ma interesa. Sa iti raspund la ironie, cel mai robabil, era vazut ca cel mai comunist profesor din zona. de aici se subeintelege totul.