| Impretty a întrebat:

Hei!
Deci,ii o chestie cam ciudata,dar sper sa ma intelegeti.
Imi place de un baiat din scoala,dar,el nu ma cunoaste pe mine,eu il cunosc pe el fiindca o prietena de a mea a fost foarte buna prietena cu el,si mi-a spus multe despre el,deci eu pot spune ca il cunosc cat de cat.
As vrea sa ii trimit un mesaj pe Mess,dar imi e mega rusine. Daca nu ne-am vedea la scoala in pauze i-as trimite,dar cum il vad si ma vede in pauze, imi e super rusine.
Intrebarea mea este:Sa ii trimit un mesaj gen 'Hei! Ce faci?' sau nu?!
Sper sa raspundeti.Pwp :*

Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti fie rusine aceasta te va retine sa aduci subiecte in conversatie, problema mare e ca dupa acel heyy nu stii ce sa-i mai spui ca sa continui conversatia (iti spun din prorpia experienta)
Am sa-ti dau cateva idei care sa le aplici ca sa nu te pierzi si nu-ti mai fie frica ca te faci de rusine, fii relaxata si totul va fi exact cum iti doresti, mai ales ca baietii sunt curiosi si va incerca si el la randul lui sa afle lucruri despre tine dar tine minte este important sa nu minti, fii sincera ca altfel minciuna te va ajunge din urma.
Deci ideile de care spune-am sunt:
-Vorbeste despre pasiunile tale
-Afla care sunt hobby-urile lui
-Evita sa discuti despre fostii tai prieteni
-Discuta despre familia ta si a lui
-Evita subiecte delicate
-Povesteste intamplari amuzante prin care ai trecut dar sa nu uiti sa-l intrebi si de momentele lui jenante
-Fa-i un compliment, oricat de mic

Iar daca reusesti sa scoti o intalnire cu el sa nu uiti ca barbatii sunt niste fiinte vizuale, adica apreciaza foarte mult felul in care te imbraci si cum esti aranjata.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat