| TudorRebecca18 a întrebat:

Hei!
Întrebare doar pentru fete.
Ce poziții de somn folosiți în timpul menstruației când aveți dureri puternice? Pastilele nu-și fac efectul și nici sticla cu apă călduță pe abdomen. Poziția fetală nu mă ajută absolut deloc.Remedii sau poziții de somn, dacă aveți.
Ori scap de durere, ori nu mai dorm noaptea asta.

Răspuns Câştigător
| TudorRebecca18 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc.Am reușit să trec peste noaptea trecută, urmează altă provocare.

| dullcat a răspuns (pentru TudorRebecca18):

Cu placere. Sper sa scada durerea odata cu reglarea acestei perioade minunate.Not. laughing La mine nu mai e asa intensa, uneori e de ajuns doar un ceai de zmeur si sticla cu apa calda.

| TudorRebecca18 explică (pentru dullcat):

Ești norocoasă, eu fac parte din categoria care se zvârcolesc de durere și la care n-au efect pastilele.Totuși, mă bucur când aud unele fete că n-au dureri, dar sunt și puțin ofticatărolling on the floor

| dullcat a răspuns (pentru TudorRebecca18):

Pai cred ca totul se mai regleaza pe masura ce te apropii de 30. Inainte am avut in schimb episoade care m-au lovit fix cat eram in oras sau la facultate si a trebuit sa ma ia cineva cu masina, ca nu ma puteam misca deloc de durere.

| TudorRebecca18 explică (pentru dullcat):

Nu știu ce să zic.Am cunoștințe care au depășit 30 și tot au dureri puternice.La fiecare e diferit.

13 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Sincer am pățit o singura data ca pastila sa nu își facă efectul sau când am rămas fără aceste pastile.
Prima zi mi se pare mai dificila și atunci încerc să mă gândesc la alte lucruri și să stau în pat.
Mai merge și o baie calda, iar ca poziție de somn, dorm ca și în mod normal pe burta (dar fiind în fiecare luna un alt nivel de durere, îți poți imagina(cele care trec atunci când stai într un loc, cele care fix invers, trebuie sa te miști ca să inceteze etc).
Știu că există și pe YouTube tot felul de lucruri, erau acele clipuri " menstrual cramp relief", te ajuta sa te relaxezi puțin.
Iar ca și sfat încearcă să nu te gândești la " durere", iar dacă ești și super obosita te ajuta mult.

| ZappyTv69 a răspuns:

Bună!

La mine nu contează poziția, dacă iau nurofen și am sticla cu apă caldă sunt ca nouahappy

Poti bea ceva ceaiuri, te mai liniștesc. Am vazut o tipa ca spunea să stăm pe spate, cu picioarele ghemuite deasupra noastră, merge, dar nu sa dormi așa.

| anonima4552 a răspuns:

Incearca sa stai ghemuita, poti sa-ti faci un ceai de tei fara zahar daca poti, dar daca nu, atunci poti sa pui zahar.Ce pastile folosesti pentru durere?

| TudorRebecca18 explică (pentru anonima4552):

Profecund.Dar nu mi-am mai luat de câteva luni bune, pentru că tot mă durea.Ghemuită am stat, dar tot durea.
Voi încerca ceaiul, mulțumesc de răspuns.

| anonima4552 a răspuns (pentru TudorRebecca18):

Incearca no spa de 40 de mg sau aia mai tare de 80 de mg in loc de profecund

| TudorRebecca18 explică (pentru anonima4552):

Voi încerca dată viitoare.Multumesc