| NutellaLover69 a întrebat:

Hei, lume.

As vrea sa stiu ceva: cum sta treaba cu epilatul in zona inghinala? Adica ce produse as putea folosi, de unde sa le cumpar, cum ar fi cel mai bine sa fa, c sfaturi etc.

Multumesc mult!

1 răspuns:
| Andraandra_8595 a răspuns:

Hei. Eu stiu cateva metode si o sa incerc sa iti spun avantaje si dezavantaje. Prima, epilarea la salon. E dureroasa, insa timp de cateva saptamani nu mai ai probleme. Nu e foarte costisitoare si e si destul de rapida. O alta metoda ar fi sa iti iei tu benzi pentru acasa. Si asta e ok, doar ca nu stiu daca ai putea sa o faci singura. Sa iti provoci asa durere ma refer. Dar poti incerca. O a treia metoda ar fi cu lama de ras. Desi multa lume e impotriva, eu inteleg ideea. Daca cumva nu ai timp sa ajungi la salon si trebuie sa rezolvi treaba, cu o lama scapi cel mai ieftin si fara dureri. Intr-adevar, firele de par vor fi dupa mai dese insa dupa ce vei merge la salon urmatoarea data, va fi ca inainte. Eu sincer aleg sa merg la salon, dar in situatii de criza mai aleg si lama...