| Hinata1999 a întrebat:

Hei! Luni începe proba la romana la evaluarea nationala, iar eu fiind clasa a VIII-a mă gândeam ce ar trebui sa fac cu o zi înainte de examen, adică mâine.Am mai multe probleme la gramatica decât la literatura dar cred ca in ultima săptămână le-am cam echilibrat. Întrebarea este: ce ar trebui sa fac mâine înainte de examen? ( eu sunt sigura ca trebuie sa mă relaxez dar vreau sa vad cat mai multe păreri).

Răspuns Câştigător
| DaReZon a răspuns:

Hinata-chan, am avut si eu examen si totusi nu m-am stresat atat. Respira adanc, relaxeazate (dar asta nu inseamna sa mergi la discoteca), ci sa asculti muzica, sa respiri, sa te uiti la un film motivational etc. Vorba aia, nu ingrasam porcul de ajun.

| Hinata1999 explică (pentru DaReZon):

Da, sunt constienta de asta si oricum nu mă apucam sa învat azi toata materia dintr-un an. Am invatat destul si nu am de ce sa îmi fac grij. Dupa ce iti trimit tie răspunsul asta mă relaxez nitel si cred voi încerca sa si dorm ziua, desi nu dorm niciodată ziua.
Mersi mult

| DaReZon a răspuns (pentru Hinata1999):

Okay. Daca tot te uiti la Naruto, sa imi lesi si Facebook-ul tau in privat. Doresc sa te adaug la prieteni big grin

7 răspunsuri:
| ionalexandru98 a răspuns:

Maine, oricat ai invata nu o sa retii mare lucru. Nu mai ai ce sa inveti mai mult decat ai invatat pana acum. Maine sa ai o zi linistita, sa te relaxezi, sa te odihnesti, sa te plimbi si sa nu ai activitati obositoare. Bafta la examen!

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Mai bine nu mai faci nimic pentru ca o sa te stresezi degeaba. daca ai invatat esti bine

| LSMM a răspuns:

Cu o zi înainte de examen, ar fi bine să nu mai faci nimic ce ține de el, cu atât mai puțin în ziua respectivă. În momentul în care te afli cu o zi înainte de examen, automat emoțiile sunt mari și, atunci când începi să repeți la română toate compunerile, ți se amestecă totul în cap și, pe fondul stresului fiind, nu o să-ți amintești aproape nimic luni.
Plus că-ți trebuie odihnă. Obosește-te fizic, dar nu mental.

| Leon237 a răspuns:

Si e sunt in VIII-a si iti recomand sa faci niste teste sau ceva de genul dar nu uita sa mergi putin cu prieteni sa te bucuri de viata si tu, inainte sa te culci mai faci niste probleme si sa dormi toata noaptea sa nu te joci pe tabletea sau altceva si dimineata stai linistita citesti putin ceva si atat sa nu te obosesti. Si la romana este simplu mai greu eu cred ca este la matematica. happy