| Norocknolife a întrebat:

Hei, ma puteti ajuta cu ceva? deci sa incep.Am auz muzical, totsi imi spun ca am voce minunata si ma intreaba dc nu mi`o folosesc adica dc nu ma fac cantareatsastraight face. Nu stiu cu ce sa incep pentru cariera mea, am gasit pe youtube o fata care da lectsii de canto pe engleza, mama mi-a spus ca am nevoie de "diploma de la canto" pentru a putea devenii cantareatsa, dar problema e ca tata nu e de acord sa dea 3 milioane pe an pentru cantocrying. Ce asi putea face? Sau macar sa vad ce pasi trebuie sa urmez pentru a deveni cantareatsa, m`am gandit ca la 18 plec in America la verisoara mea si poate urmez acolo ceva ore de canto dar pana la `18 ani mai este mult, mentsionez am 15 ani.Va rog ajutati`ma, dau funda restul vot!crying:*.

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Intrebarea e alta,ce muzica vrei sa canti tu,adica muzica care sa aiba ceva de zis,un mesaj,sa transmita sentimente, sau doar sa canti pur si simplu "I love you, I want you baby" pentru ca daca vrei a 2-a varianta,ai job asigurat in Romania de cantareata,dar daca vrei prima varianta, fugi in America, ca in Romania din pacate nu se mai asculta multa muzica cu mesaj.In legatura cu orele de canto,eu zic ca cel mai bine e sa te pregatesti in alta tara straina,adica parerea mea, Romania nu este foarte bazata pe cantat, desen.pe arte in general.Eu zic sa mergi la verisoara ta in America, si vedeti atunci, chiar daca pierzi 3 ani,sau,faci canto aici,la noi,in Romania,dar e nasol pentru ca,daca vrei sa fi cantaret[sa fie asta job-ul tau,din care pui o paine pe masa] trebuie sa ai atitudine,sa stii sa le inchizi gura oamenilor si sa fi foarte BUN,asta daca vrei sa fi un cantaret cunoscut,asta e singurul lucru mai greu,dar asta se rezolva,toate se rezolva,important e sa vrei si sa lupti,sa speri,stiu ca poate te-a descurajat faza cu "e greu sa fi cantaret" dar vreau sa-ti spun adevarul,nu sa-ti zic "e super-usor sa fi cantaret" si daca da Domnul sa ajungi,sa-ti dai seama ca e greu,iti zic ce te asteapta,ca sa stii,mi se pare logic,dar repet,daca iei ore de canto,te implici,si lupti,e imposibil sa nu ajungi un cantaret bun,dar asta se face in timp,daca lumea zice ca ai voce minunata,e un lucru foarte bun,fa ceva cu vocea ta,nu o lasa,pentru ca e pacat! E un dar de Dumnezeu,sunt unii care vor sa aiba si nu au,si tu ai si ce faci?
In concluzie,nu te da batuta,lupta,ridica-te,spera,munceste,si in final, vei vedea ca toate au avut un rost, si nu uita si de RABDARE.

2 răspunsuri:
| Norocknolife explică:

Muzica vreau sa fie gen Adam Lambert, dar faptul ca sunt o fata ff sentimentala voi canta si muzica care sa transmita ceva ca sa ajunga si la sufletele fanilor happy. Mersii pentru ajutor happy.

| Dorian_8636 a răspuns:

Hmm in ziua de azi si mai ales in Romania e ft greu sa te sa devii cantareata si sa te intretii din asta, doar daca facem o exceptie prin care cunosc cazul unei fete sexy cu voce care s-a apucat de manele, desi manelele nu sunt asa de apreciate se scot ft multi banii din asa cevahappy