| SmiiileXoXo a întrebat:

Hei! mi-a venit menstruatia pentru prima oara luna trecuta pe 5, si trebuia sa`mi vina [pentru a 2 a oara] luna asta, deja suntem in 15 straight face De ce nu a venit? straight face E grav? sad

Răspuns Câştigător
| cosmyna1 a răspuns:

Nu, nu e grav.
Poate dura si 2 ani pana ti se regleaza.
Deci daca in urmatorii doi ani iti intarzie sau iti vine prea devreme sa nu ai nici o problema.
Apoi intarzierile pot fi semne ale unor boli...
Dar ma rog acum totul e OK.
Funda?

4 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Stai linistita nu e grav.Ba din contra, e normal sa fie asa la inceput.In primele luni nu o sa iti vina regulat dar asa se intampla la majoritatea fetelor si depinde de fiecare organism, mie a inceput sa imi vina in mod regulat abia dupa un an.Nu te speria si te sfatuiesc ca urmatoarea data cand ai o problema de genul asta sa vorbesti cu mama ta pentru ca ea te poate ajuta mult mai mult.

| CreativeGirl a răspuns:

Salut..nu e nimic grav!
E normal sa fie neregulat...si nu-ti fa griji!-curind va veni`)

| LexiLaveil2 a răspuns:

Nu este nimic grav. Nu trebuie sa te temi. Nu o sa iti vina regulat vreo cativa ani. Mai sunt unele fete, care le vin menstruatia, apoi le vin dupa vreun an sau depinde. nu e de speriat. Stai linistita. Sunt fete carora le vine odata apoi nu le vine un timp indelungat. Si nu e nimic grav. Stai linistita:*

| SmileeU a răspuns:

Nu. In niciun caz. Esti la inceput, primii ani asa o sa se intample. big grin Nu-ti face griji, cu timpul o sa se regleze.