| xTeoo a întrebat:

straight face sad
Am avut o problema acum 3 ani... M-am postat pe youtube, cantand laughing. Si nu prea am avut multe vizualizari, dar cineva din scoala mea a distribuit clipul, si au ras de mine puppy dog eyes. Aveam 8-9 ani pe atunci,eram mica,nu aveam vocea formata,dar nu cantam exagerat de rau.
Acum am crescut, si consider ca am voce destul de buna... Numai ca problema e ca daca ma pune cineva sa cant... NU POT! M-a pus tatal meu sa cant o meldoie care o avea ca tema pentru. cor, si am plans sa ma lase in pace si sa nu cant in fata lui. Nu cant in fata nimanui, imi place sa cant singura.
Oare e o problema de acum 3 ani, si de aia nu pot canta?
Nu a fost asa grava problema, nu m-am simtit asa naspa. Dar acum.imi e rusine sa cant.
Voi ce credeti? sad Mi-ar place mult sa-mi treaca timiditatea asta, dar NU POT! am ambitie, am curaj, dar NU POT.

Răspuns Câştigător
| laramistigan27 a răspuns:

Eu zic asa:daca tu crezi ca ai vocea buna,ca oricum cand esti mic nimeni n-are vocea formata, atunci ia-ti o melodie de-a ta preferata, si cant-o, fara frica, in fata la cea mai buna prietena si sunt absolut sigura ca o sa mearga bine.Si desi nu te-am auzit cantand, eu cred ca ai voce, te asigur.Si stii ce-ti mai zic eu sa faci? Pune-o pe prietena ta sa te filmeze cantand, dar de asta mult mai tare, si asa o sa le arati si colegilor tai ca chiar ai voce si ca atunci erai prea mica.
Bafta! happy

| xTeoo explică (pentru laramistigan27):

I-am cantat prietenei mele cele mai bune prin mesaj vocal... a zis ca suna bine, dar tot am teama asta. am fost si la cor! si m-a scos ca imi era rusine sa cant solo rolling on the floor)))))).

| laramistigan27 a răspuns (pentru xTeoo):

Imi pare rau de tine, da' tu singura ar trebui sa-ti infrunti teama, nu sa-ti spuna altcineva

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi la "psihologul muzical" si cere-i parerea, eventual si un sfat.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Teo,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| AnduMaria1984 a răspuns:

Heii :* ai mai multa incredere in tine. big grin daca tu consideri ca ai voce, demonstreaza asta, iar colegii nu au de ce sa mai rada. Incearca sa.i canti unei persoane speciale pentru tine, dar te sfatuiesc sa ii canti cu spatele....ca sa nu te intimideze privirea ei. Si eu am trecut prin ceva asemanator, iar dupa ce i.am cantat unei prietene, am avut mai mult curaj.winking
Bafta :*

| asdfgbhjkl a răspuns:

Nu cred ca este din cauza asta.Si eu am voce, dar nu imi place sa cant in fata tatalui meu.Adica si el m-a pus sa cant o melodie si mi-a fost rusine laughing. Deci nu cred ca are vreo legatura cu ceea ce s-a intamplat acum 3 ani.Si in legatura cu colegii care au distribuit videoclipul..nu ii baga in seama..asa sunt oamenii.din pacate lumea se duce dracu'. happy

| xTeoo explică (pentru asdfgbhjkl):

Nu neaparat de tata, de oricine.