| MyAngelT a întrebat:

Am și eu niște nevoie de niște sfaturi. de ceva timp am inceput sa nu mă mai recunosc nici eu, am început sa nu mai dorm, sa nu mai mănânc și stau tot timpul, mi-a dispărut cheful de viața. Ba chiar am luat supradoza de pastile de câteva ori fără sa am un motiv concret, și am început sa am tot felul de gânduri ciudate. pe ce baza se Creează aceste gânduri?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Problemele psihice, un psiholog ar fi mai mult decât recomandat.

| Teo29 a răspuns:

Salutare, in primul rand felicitari pentru primul pas facut sa te deschizi cuiva. Pentru rezolvare, ai nevoie sa te deschizi pe larg sufleteste si unui psiholog, sa gasiti impreuna o rezolvare de durata, sa iti regasesti motivatia de a trai frumos.
Sa nu crezi ca e o rusine, si eu merg la psiholog pentru probleme mai usoare ca ale tale, sunt si o persoana religioasa si ma ajuta uneori si un preot cu sfaturi, deci, iti recomand sa faci o investitie si sa consulti initial un psiholog, vezi totusi sa fie unul foarte bun!

Sa auzim de bine, sa postezi ca ai rezolvat problema! happy

| GreenVoid a răspuns:

Ori ai avut o trauma ori pur si simplu suferi de un inceput de depresie.Incearca sa vorbesti cu un psiholog.Nu este nimic anormal, foarte multi adolescenti trec prin asta.Ideea e sa nu lasi situatia sa se agraveze.Bafta!