| Angellx3 a întrebat:

Am intrat la profil economic si vreau sa va intreb 1.se face multa matematica fizica si chimie? 2. Care sunt materiile pe care o sa le fac in clasa 9? 3.La ce dau bacu? dauu funda repede raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Pau17 a răspuns:

1. se face multa matematica si practica
2.aceleasi materii in afara de muzica si desen. [ faci rom, mate, engl, franceza, fiz, chimie, biologie, sport, religie, logica, calculatoare]
3. dai din romana, mate, ceva pe calculator si ai o optiune la alegere. poti sa iti alegi pe langa cele oligatorii inca o materie pe care o vrei tu.

| Angellx3 explică (pentru Pau17):

Matematica usoara sau 4 ani de zile o sa mananc numai matematica pe paine? laughing mersi de raspuns big grin

| Pau17 a răspuns (pentru Angellx3):

4 ani de zile numai matematica si practica.In ultimul an veti face totusi mai multa practica decat mate. C-am 3 ore pe sapt de mate din a 12a si vreo 4-5 chiar 6 practica.