| Zanisoara a întrebat:

Hei TPU, am la telefon un card de memorie de 2 GB,si cand vreau sa instales un joc imi zice ca nu am spatiu disponibil, am android.Mai am 1GB memorie,si totusi imi zice ca nu am destula memorie, ce se intampla? funda.

4 răspunsuri:
| Dianamelia1 a răspuns:

AM aceeasi problema. Mie mi s-a zis ca acest 1 gb nu poate fi irosit intreg ci sa ramina din el macar 20kb asa ca vezi ce iti ramine! Daca Dupa ce ai revizuit cit are joaca si nu merge, atunci problema e ca pentru instalatie are nevoie de mai mult loc sau de o anumita programa de instalare la care nu-ti ajunge loc!

| Zanisoara explică (pentru Dianamelia1):

Si ce ai facut? cum ai rezolvat?

| Dianamelia1 a răspuns (pentru Zanisoara):

Mi-am schimbat cartela de memorie pe una de 32 gb! Acum sunt ca-n palat_))

| Feier_Teodora_1997 a răspuns:

Jocurile nu sunt stocate pe cardul de memorie, ci pe telefon. Probabil de aceea iti spune ca nu ai suficienta memorie. Poti incerca sa stergi cateva fisiere de pe mobil sau sa le copiezi pe cardul de memorie big grin