| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Am nevoie de sfaturi pentru prima întâlnire, dar nu copy paste de pe net. Cum ar trebui sa ma îmbrac și sa ma comport. Iar dacă vrea sa ma sărute ce fac? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Esti fata sau baiat? Oricum, cat mai lejer, nici pregatit / pregatita de nunta dar nici in pijamale happy. In principiu o camasa / un tricou mai ok (nu cu Spider-Man sau alte minunatii, ca sa ne intelegem laughing ) / rochie cred ca e cel mai potrivit.
Depinde unde mergeti. Intr-un fel te comporti daca iesiti in parc si in alt mod daca mergeti la un film. Incearca sa fii cat mai natural / naturala, nu iti face un complet alt fel de a te comporta doar pentru o intalnire. In principiu trebuie doar sa respecti acele minime reguli de bun simt, care sunt destul de intuitive (sa pastrezi un ton al vocii normal - la fel cu rasul -, sa incerci sa pastrezi mersul conversatiei, fara a raspunde doar cu "da", "nu", "nu stiu", nu vorbesti despre fosti / foste, doar daca se aduce in discutie, insa ar fi bine sa evitati acest subiect, e totusi prima intalnire doar, daca nu intreaba ar fi bine sa nu ii prezinti prietenului / prietenei toate problemele pe care le ai cu X amic sau Y ruda (din nou, e prima intalnire doar si ar fi putin ciudat ca unul sa se planga pe toata durata ei iar celalalt sa se transforme in psiholog), de evitat ar fi si sa vorbiti despre alte cunostinte comune (practic, barfitul) etc etc etc. Am dat cateva exemple banale), caci oricum dupa, daca merge totul bine, va veti cunoaste mult mai ok si va fi mai natural.
La sarut e subiectiv. Daca iti doresti asta 100% si te simti bine 'accepti', iar daca nu iti doresti, crezi ca e prea devreme sau pur si simplu ai dori sa mai asteptati putin te feresti politicos si ii spui iubitului / iubitei ca nu te simti pregatit / pregatita si ca ai prefera sa mai asteptati putin.

1 răspuns:
| Rihanna20B a răspuns:

Fii cât mai natural/naturala! Dacă vrei să vezi dacă te place cu adevărat trebuie să fi tu însuți. Dacă o să vină momentul primului sărut nu te panica. O să vină de la sine. Succes!