| Vanessa_7195 a întrebat:

Cum sa ma comport la prima intalnire cu un baiat si cum sa ma imbrac? sfaturi plz

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Asta da dilema, stiu cum e. Pai nu stiu cum sa-ti zic sa te imbraci, pentru ca nu-ti cunosc hainele si stilul vestimentar, eu una as aborda un stil casual : o camasa, niste blugi si niste balerini sau pantofi josi.
cum sa te comporti?
vorbesti mult... mereu sa ai un subiect de discutie cu el : il intrebi de casa masa familie... filme/mancare(ce va place si ce nu) prieteni, scoala si mereu sa-i zambesti si sa fi linistita si relaxata, fi tu ca de obicei.
Mult mult mult muuuuuuuult succes! :*

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Fii tu însăţi, asta e cel mai important. N-ai vrea ca respectivul băiat să se îndrăgostească de nişte aparenţe. Cât despre modul de îmbrăcare, nu cred că are aşa de mare importanţă. Încearcă să arăţi drăguţ, însă să nu exagerezi cu machiajul sau cu hainele prea îndrăzneţe.

| NoSmile a răspuns:

Buna, imbraca-te cum te simti tu mai bine. dar sfatul meu este sa nu porti decolteu din prima. ca sunt fel si fel de baietii,sa nu creada ceva ce nu ar trebui. trebuie sa fii putin asa mai misterioasa ca el sa-si doreasca sa e cunosc din ce in ce mai bine,sa devina si mai interesat de tine. dar in acelasi timp sa fii draguta cu el, zambitoare. trebuie sa-l faci sa se simta bine in compania ta, ca sa-si aminteasca mereu de tine si sa-si doreasca ca timpul liber sa si-l petreaca cu tine. sper ca te-am ajutat. bafta.si ai grija de tine.

| Ale14me a răspuns:

Nu iti bate asa de mult capul cu vestimentatia, imbracate cu acelasi tip de haine pe care le porti de obicei, foloseste un machiaj natural... asta e suficient, el asa vrea sa te vada. Fii tu insuti, nu fi crispata, fii relaxata, gandeste-te la lucruri pe care le aveti in comun si descutati despre asta pentru ca dupa acea sigur veti reusi sa deviati subiectul si asa o sa va cunoasteti mai bine, nu e chiar asa de greu cum pare, inceputul e mai... restul vine de la sine, stiu ca ai mai auzit fraza asta si poate ca te-ai plictisit deja de ea, dar asa happy Mult succes!