| SmileBăi a întrebat:

Am o problema straight face. Deci, am parul pana la umeri si tot imi sta electrizat, nu mai stiu ce sa fac cu el :@. Sta electrizat doar sus, adica in crestetul capului. Ceva sugestii pentru a nu mai sta electrizat? Sampon, lotiune, balsam, ORICE! Doar sa nu il mai vad asa x_x. Eu dupa ce ma spal pe cap, ma usc cu feonul, oare de asta? Sau ca am un piaptan de ala, de plastic, subtire? Sau ca ma fac cu placa? De ce?straight face Multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Buna! Am citit pe un forum ca sunt bune produsele anti-frizz din gama sunsilk roz. Incearca sa-ti faci parul cu placa doar de 2 ori pe saptamana, adica cand faci baie, iar cu feonul usuca-l cand e aproape uscat complet in varful capului, iar tu sa il usuci la varfuri. Iar cu placa, il faci de seara, ca dimineata doar sa il aranjezi putin cu mana, nu cu pieptenul de plastic care si el electrizeaza. Ti-l intinzi bine de tot de seara, il prinzi cu un elastic mai moale ca sa nu ramana urma sau iti pui o bentita/cordeluta cu care sa dormi sa nu iti deranjezi bretonul. Dimineata cand e sa pleci, da-te cu putin fixativ si o sa vezi ca o sa stea. Cat despre mastile si balsamurile pentru par anti-frizz, eu zic sa le lasi mai mult decat scrie pe cutie. Am vazut tot pe un forum o fata care dupa dus, isi freca putin parul cu un prosop apoi aplica ulei uscat de trandafiri care nu ingrasa parul, si e bun pentru electrizat. Uite mai citeste aici cateva opinii: http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp Pupici!

4 răspunsuri:
| RaluuRaluu a răspuns:

. Paii draga mea, happy ar putea fii si de la placa, prea multa placa! Ca remediuu, sa-l tii noapte prin intr-o coada impletita ( la mine merge :* ). Sauu, sa-ti iei o masca de par de plante. cel mai bine ar fi sa spui problema asta la doamna de la acre cumperii :*. Sper ca te-am ajutatt, daca mai ai alte intrebarii, oricand :*. blushing

| alexandraplay a răspuns:

Pai poti filosi spray heat protect de la syoss http://www.google.ro/......tp?/imgres este foarte bun

| OanaBeautiful a răspuns:

In primul rand incearca sa uzi putin piaptanul atunci cand te pieptini. Sper sa functioneze, la mine merge.

| RaluuRaluu a răspuns (pentru OanaBeautiful):

Oana, nu cred ca, cu piaptanu`l ud ar merge thinking Provoaca si matreata, si dupa ce se va usca isi va reveni inapoii straight face. In orice caz, ma bucur ca la tine merge :*