| IoanaIonica12345678 a întrebat:

Hei,TPU!
Am o problema,nu prea ma cunosc,in sensul ca nu imi stiu calitatile si defectele,vreau sa nu ma bazez pe opinia cerlorlalti,pentru ca e diferita si vreau sa o aflu pe a mea, dar nu stiu cum.
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Ioana! Observa-ti prietenii si asa te vei cunoaste pe tine. Acest lucru este mereu valabil... Daca nu stii cum este o persoana atunci observa-i prietenii si vei realiza cum este de fapt.
Este si cazul tau. Observa lucrurile la care esti buna, observa lumea din jur si felul in care te privesc ceilalti oameni si vei realiza.
O sa te cunosti mai bine daca o sa pui mai multa atentie in lumea care te inconjoara.
Daca ai multi prieteni atunci esti o persoana sociabila (calitate) dar daca te evita atunci cine stie poate ca esti prea aroganta (defect) si tot asa... daca intelegi ce vreau sa spun. Tine cont de ce spun prietenii despre tine dar nu intotdeauna.
Eu unul nu tin cont de ce spun ceilalti.
Sunt ce vreau eu sa fiu... Calitatile si defectele ti le faci singura deci numai tu le poti cunoaste /identifica. Cum adica? Pai poti sa fii inteligent dar daca nu vrei sa scrii nimic la un test tot iei 2. Intelegi ce vreau sa spun?
Fii atenta la cei din jur, observa ce lucruri te influenteaza, ce calitati/defecte au cei care te urmeaza si ce defecte/calitati au cei care te evita.Asa o sa realizezi propriile calitati si defecte. (Observandu-i pe altii.)
O zi placuta in continuare!

-Blytz-
Asa

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Cultiva-ti personalitatea si atunci vei reusi. Personalitatile conduc turma!