| baby99 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Mie imi place de un baiat. Totul a fost bine, pana cand am aflat ca el are 22 ani, iar eu am 13 jumatate. El nu stie ca el il plac, dar eu il vad aproape zilnic la taekwondo, pentru ca el vine ca un fel de,, profesor " cand nu poate veni profesorul adevarat. Mereu ma gandesc la el, intr-o zi dupa antrenamentul de la 7 seara, m-a intrebat daca vreau sa ma duca el cu masina pana acasa, pentru ca era noapte, dar i-am raspuns ca nu ca trebuie sa merg si pana la magazin si el mi-a zis din nou ca ma asteapta., de fapt eu chiar am vrut sa merg, pentru ca stiu ca el este un,, baiat " bun si nu ar fi in stare sa-mi faca nimic. Dar am vazut-o pe mama iesind din magazin si m-am prefacut sa imi iau la revedere. Intr-o zi chiar m-a scapat de conditie fizica de la antrenament, iar eu in timpul ala am mers pana afara ( cu acordul lui ), iar dupa un timp l-am vazut afara, in spatele meu, intrebandu-ma ce am patit. I-am raspuns ca nu am patit nimic, dar am iesit pana afara. Atunci el m-a vazut ca tremur si mi-a dat jacheta lui, si m-a strand in brate. Toti colegii de la tkd erau in geam, privindu-ne. Dar cu toate astea el a continuat cu gesturi. Cand am intrat in sala din nou, toate fetele erau adunate langa mine, intrebandu-ma ce s-a intamplat. Eu le-am spus ca nimic. Vineri, de 1 martie, mi-a adus un martisor foarte frumos si mi-a spus ca, cadoul urmeaza vinerea viitoare de 8 martie ( dar totul s-a intamplat dupa antrenament, cand eram doar noi 2, si cu o prietena de-a mea ). El nu este dintr-un oras cu mine, doar ca vine de 4 ori pe saptamana la tkd. Ce credeti? Multumesc ca ati citit intrebarea happy Fundita

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti prea mica pentru el, uita-l

| Anonim15syy a răspuns (pentru mona):

Sincer îmi spun punctul de vedere asta înseamnă că e viata ei face ce vrea, dacă tu erai în locul ei? Măcar trebuie sa I zici pe frumos )acu e majora de unde știi to ca ei nu sunt acu imp...)in multe cazuri ea rămâne? el la pușcărie în celalalt cazuri fericiți hai sa nu ne mai dam cu părerea ca e mica el adult ca nu ai de unde sa știi cum va fi asta, pentru viitor când mai spui cuiva ca e mic/a pentru asa ceva

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cred ca totul e in imaginatia ta, e doar dragut cu tine pentu ca esti mai mica ca el, e un fel de gentleman.Si in plus ar intra la corupele de minori asa ca "dragostea"voastra nu poate exista.

| facepalmlol a răspuns:

Tanara,frumoasa si zburdalnica.Mno' asta esti tu, deci daca as fi baiat de ce nu mi-ar place de tine indiferent ce varsta as avea?
PRETENAS, ARE 22 DE ANI! Nu 15-16 ca sa nu vrea pe urma ceva mai mult decat floricele pe campii si mai stiu eu ce.
Bine ca nu te-ai dus cu masina! Uneori aparentele inseala chiar daca tu ai deplina incredere in respectivul.

| Morrígu a răspuns:

Bună.
Cută-ţi pe cineva de vârsta ta, este foarte riscant atât pentru tine cât şi pentru el.
Bye.

| Whemilly a răspuns:

...Virsta nu conteaza atunci cind iubesti si nimeni nu-ti poate interzice sa iubesti pe cineva mai mare ca tine.Cred ca baiatul e destul de dragut :):x daca a facut asemenea gesturi. Unii oameni nu pot intelege asta cind e o asa diferenta mare intre ani, dar eu cred ca dragostea nu are virsta si putem iubi si noi cu adevarat pe o anumita persoana indiferent de virsta...
Uite si ei s-au iubit si nimeni nu-i intelegeau, insa eu ii pot intelege si cred ca tu la fel, merita vizionat caci e o poveste de dragoste foarte tragica, dar putea avea un final fericit daca parintii si toti ceilalti i-ar fi inteles ca se iubesc :x:http://m.protv.md/......capat.html
Voi 2 iubitiva indiferent de parerile altora :x caci viata trebuie traita la maxim;):x:)♥♥PuPiCi:x:)fundita?

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Whemilly):

Hmmm....noroc ca ai doar 13 ani, ca altfel as fi fost mai aspra in raspunsul meu! cum sa incurajezi asa ceva? ea este un copil de 12 ani, el barbat in toata firea! el poate fi acuzat de pedofilie si isi rateaza viata, ea poate ramane cu sechele pshihice dintr-o astfel de ''relatie''! si cum sa postezi o stire in care 2 se sinucid pentru ca nu au acordul parintilor? vrei sa dai idei si altora?
alta data gandeste-te mai bine cand dai un raspuns si nu mai incuraja asemenea situatii ridicole! ea ar trebui sa gaseasca un baiat de varsta ei pe care sa-l placa si sa lase visele astea! poate mai si imprastie vorba ca s-a uitat el la ea nu stiu cum si nu stiu ce i-a zis si mai intra si respectivul in necaz! sa pastreze distanta ea daca vede ca el insista! poate fi si un pedofil.....cine stie?

| Whemilly a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Poate ca intr-un fel ai dreptate, dar nici tu nici eu nu-i putem interzice sa iubeasca...

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Whemilly):

Nu-i putem interzice, dar o putem ajuta explicandu-i ca este gresit sa viseze la asa ceva! ar avea numai de suferit si este pacat! e un copil care trebuie sa comunice cu cei de varsta ei, sau varste apropiate! daca el avea 30 si ea 22 altfel stateau lucrurile! erau amandoi majori, cu capul pe umeri! dar asa......nu aprob in niciun fel! si nu as sfatui pe nimeni sa se implice in asa ceva! sa ai o zi frumoasa happy

| Whemilly a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Cred ca ai dreptatesadsad mrs si tie...

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Whemilly):

Hai nu fi tristuta, nu am vrut sa fiu rea sau sa te cert! e bine ca ai vrut sa ajuti, dar alta data fii mai atenta! pupicei happy

| Whemilly a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

happy

| facepalmlol a răspuns (pentru Whemilly):

Bai fato, are 13 ani! Nu 20 ca spui pe urma ca el are 32 sau ma rog, intelegi tu.
N-o fi contand anii cand iubesti dar chestia asta e doar pe jumatate adevarata.
Cum Dumnezeu la 13 ani sa ai un "boyfriend" de 22? Tu gandesti ceea ce o sfatuiesti? Ori esti si tu in situatia ei ori mai mult ca sigur ai dat un raspuns care sa-i fie pe plac pentru "fundita".
Cum sa incurajezi ma asa ceva?

| Whemilly a răspuns (pentru facepalmlol):

Am spus IMI PARE RAU... poate ca raspunsul meu e chiar "visator", insa eu am scris ceea ce credeam si nu sunt nevoita sa dau explicatii si sunt sigura fata cea scris intrebarea asta vroia sa primeasca un astfel de raspuns. Poate ca nu vor fi impreuna dar e bine ca exista macar o persoana care te sustine.A iubi e ceva frumos.Cind va creste isi va da seama ca a fost doar o iubire inocentahappySunt de acord trebuie sa fie prudenta totusi el are 22 iar ea 13 si poate sa sufere din cauza unei astfel de iubiri... poate chiar e prima ei iubire happylove struck

| facepalmlol a răspuns (pentru Whemilly):

Mare e gradina ta, Doamne!
Prima ei iubire?
22 de ani?
Oare vorbesc chineza?

| Whemilly a răspuns (pentru facepalmlol):

Am mai spus-o eu nu sunt nevoita sa va dau explicatii. Asta e opinia mea si mie nu-mi pasa ce credeti voi.

| Whemilly a răspuns:

Imi cer scuze. poate chiar raspunsul meu este prea visator...

| Luchius a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o lasi balta. Avand in vedere ce varsta aveti fiecare, ca sa ii placa de tine ar trebui sa fie ori un pedofil psihopat ori dealer de fete peste hotare.

| Anonim15syy a răspuns:

Bună am o întrebare esti cu el acu sau? pentru ca am 15 ani și am iubit de 20 și ma întrebam dacă ție îți merse cu relația...