| Nayuky a întrebat:

Hei TPU as vrea niste idei sa imi fac viata anime cat mai repede ^.^ insa nu pot conta pe ajutorul parintilor..idei? am nevoie de idei pentru garderoba,ceva siteuri cu tinute anime nu neaparat personaje, indiferent. Si de tutorial cumsa imi fac sau transform hainele in haine anime. a si idei pentru camera, vreau sa se vada ca sunt fa anime. siteuri cu idei si poze.
si idei pantru accesorii..anime
si idei pentru par. in stil anime. tutorial sau poze
si alte idei pentru o viata aniem va rog
Dau fundita
Multumesc^.^

5 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Deci: camera ti-o poti orna cu postere anime (daca nu ai postere sau nu gasesti cu poze, colaje etc), imbracamintea consta in haine obisnuite, cu imprimeuri haioase. De exemplu ciorapi colorati, blugi cu lant etc. Poti folosii haine cu diverse sloganuri sau desene pe ele. Accesoriile nu trebuie sa-ti lipseasca. De obicei si accesoriile sunt mai tipatoare. de obicei in tinutele anime se folosesc culorile vii, dar si non-culorile. Parul: daca ai observat, personajele anime au parul in diverse culori. Tu iti poti face suvite, nu este neaparat sa-ti vopsesti intreg parul in albastru, verde etc. Anime nu este un stil de viata, ci doar desene animate japoneze. O viata anime este, de fapt, ca o viata obisnuita. Cea mai importanta este vestimentatia. Pentru par poti folosi multe accesorii de par traznite (panglici colorate, agrafe etc).
Un bun exemplu este stilul kawaii:http://www.google.ro/......tp?/imgres http://www.google.ro/......tp?/imgres
Atentie insa kawaii nu este anime! Este ceva de genul. adica te poti inspira din stilul kawaii, ca sa obtii anime. Anime nu este cu atatea accesorii precum kawaii.
Mult noroc;)

| ViVi99 a răspuns (pentru ViVi99):

Uite aici si un site cu tinute anime:http://translate.google.ro/....../translate

| Nayuky explică (pentru ViVi99):

laughing pentru mine anime este un stil de viata..si din pacata vopseaua de par o sa imi arda parul deci nu o sa ma vopsesc ma refeream la moduri cum sa il prind..mersi mult pentru sfaturiwinking

| ViVi99 a răspuns (pentru Nayuky):

Pai poti sa te tunzi cu breton... daca au ibservat toti din anime au breton. Ca sa-ti faci suvite poti folosi spray de colorarea parului daca zici ca vopseaua de par iti arde parul. uite aici niste poze anime hair:http://www.google.ro/......tp?/imgres
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Anonim6464 a răspuns:

Pai ai putea sa
-iti faci breton
-sa aleg niste tinute mai adorabile, dar totusi simple
-sa-ti exprimi in mod exagerat sentimentele
-sa-ti creezi un motto pe care sa-l spui de multe ori
-sau iti poti crea un gest
-sa folosesti muuulte accesorii ( mai ales fundite )