| Nayuky a întrebat:

happyHei TPU as vrea niste idei sa imi fac viata anime cat mai repede ^.^ insa nu pot conta pe ajutorul parintilor..idei? am nevoie de idei pentru garderoba,ceva siteuri cu tinute anime nu neaparat personaje, indiferent. Si de tutorial cumsa imi fac sau transform hainele in haine anime. a si idei pentru camera, vreau sa se vada ca sunt fa anime. siteuri cu idei si poze.
si idei pantru accesorii..anime
si idei pentru par. in stil anime. tutorial sau poze
si alte idei pentru o viata aniem va rog
Dau fundita
Multumesc^.^

13 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Sa iti faci viata un anime? Hmm, nu suna prea bine.Nu vreau sa te superi pe mine, dar nu cred ca e bine sa faci asta.Si mie imi plac mult anime-urile, am vazut 70. Oricum am sa iti dau cateva idei.
Am observat ca cel mai des se intalneste bretonul.Par drept lung sau scurt pana la umeri si ai putea sa te vopsesti bruneta, blonda, roscata sau sa-ti lasi parul castaniu/saten.Ori ceva mai extravagant gen verde, albastru.
Ca imbracaminte, caracterele anime se imbraca feminin.Rochia si fusta nu lipseste din garderoba lor.De asemenea si acele sosete in dungi.La scoala poarta camasa, sacou si fusta.
Pentru machiaj, uite un video http://www.youtube.com/watch?v=HEKW3FgLj-0.Daca nu iti place, du-te la baie si joaca-te cu creionul negru:).
Ca accesorii:lantisoare gen zgarda(nu stiu cum se numesc), lantisoare cu, cruci, semnul pacii...chestii de genu. Unghii lungi, nu foarte mari si sa te joci cu oja, cat mai colorate sa fie.
Pentru camera, cred ca ar fi tare daca ti-ai vopsi camera o culoare mai deschisa si sa scrii pe perete titlurile anime-urilor, sau daca vrei lipeste o foaie a4 pe monitor si deseneaza cat mai multe caractere si sa le lipesti pe perete.
Ai grija la silueta, sa fii cat mai slaba(dar nici anorexica).Iar ca personalitate ai de ales intre timida si mai indrazneata.Cred ca ai vazut destule animeuri ca sa iti dai seama cum sa te comporti.

| Miauti a răspuns:

Pai simplu : cauti un site de haine anime/manga si le cumperi de acolo.
Manga le gasesti pe situl mangashop.ro

In cazul in care nu ai curaj sa faci cumparaturi online, poti veni la unul dintre cele 3 festivaluri anime manga japonia.

Japan Play Transilvania - care sa tinut la cluj 28-29 aprilie 2012. (doar daca esti de prin zona)

Otaku Festival - care se tine pe 26-27 Mai. Bucuresti

Nijikon - se va tine prin octombrie. Bucuresti

La toate festivele vei gasi; manga, anime, imbracaminte, papusi, figurine, mancare, jocuri, j-music,..., si multi fani.

| Kyrie a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

de la bleach, ce zici? :))

| Nayuky explică (pentru Kyrie):

Din pacate nu ma pot imbraca asa pe stradalaughing

| Kyrie a răspuns (pentru Nayuky):

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

Imbracamintea lui Erza Scarlet din Fairy Tail (loli goth), cu asta poti merge pe strada? :)

| Nayuky explică (pentru Kyrie):

Dalaughing cu exceptia tocurilor dar se pot inlocui cu lilita

| Nayuky explică (pentru Kyrie):

Dalaughing cu exceptia tocurilor dar se pot inlocui cu pantofi stil lolita

| Rebbbeca a răspuns:

Nu crezi ca deja devii dependenta?

| SKillerQSama a răspuns:

Si eu sunt dependent de anime-uri. cand se termina un ep si trebuie sa subtitreze altul abia peste o saptamana imi vine sa imi dau palme laughing