| Jokerul12 a întrebat:

cum pot sa invat si eu engleza... sunt mai greu de cap. si m.am meditat 2 3 luni si degeaba. stiu cuvintele de baza. intrebarile usoare dar nu stiu sa vorbesc cu cineva. ma incurc. nu prea inteleg ca vorbeste repede, ce ar trebui sa fac va rog mult. ajutati.ma si pe mine...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucreaza zilnic, putin cate putin si in timp vei vedea rezultate. Sunt multe videoclipuri pe Youtube care se bazeaza pe asa ceva, daca vrei sa lucrezi exercitii iti recomand culegerile Destination B1, B2... le gasesti si pe net. Succes!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,citeste mult in limba engleza
2, asculta podcast sunt multe lecti online
3, scrie in limba engleza ce faci zilnic =jurnal zilnic
4, cand citesti pronunta cuvintele, vorbeste cu cineva sau singur
5, invata mereu cuvinte verbe, adjective, substantive cu astea faci propoziti
eu din experienta vorbesc fa toate astea sigur vei ajunga la c1
multa bafta