| Tuca10 a întrebat:

Am si eu o problema, cand vorbesc cu un roman in engleza il inteleg perfet si putem sa comunicam dar cand vorbesc cu un american eu nu il inteleg pe el si el nu ma intelege, mi se pare ca vorbeste prea repede si ca pronunta diferit, ce sa fac? tin sa mentionez ca stiu toate cuvintele la perfectie FUNDA

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Difera accentul si pronuntarea, dar asculta podcast in american english https://realenglishconversations.com/......-students/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti la filme fara subtitrare. E modalitatea cea mai usoara de a iti pune la punct engleza.

| Plato a răspuns:

Din cauza accentului.
Fa exercitii de "listening".