| PamiAdelush1999 a întrebat:

Hei TPU ..Cum se poate scapa de acnee intr-un mod natural si eficient. FUNDA celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| XxPufosheniaXx a răspuns:

Inceaca asta : 1. Taie o felie de cartof crud alb si lipeste`o pe zonele cele mai afectate. Daca este lasat sa actioneze timp de 5-10min, cartoful reduce si imflamatia provocata de cosuri happy
2. Masca cu fulgi de ovaz este una dintre cele mai folosite tratamente naturale pentru cosuri. Macina bine un pumn de fulgi de ovaz si apoi amesteca-l cu putina apa. Lasa masca sa actioneze 15 min, timp in care stai intinsa pe spate.
3. Un galbenus de ou batut bine inainte sa fie aplicat pe fata cu o pensula cosmetica, este un tratament eficace impotriva cosurilor. Lasa-l sa se usuce 10min si apoi spala-ti fata cu apa calduta. Repeta zilnic timp de o saptamana, acest tratament poate avea efecte excelente.
Sper ca te-am ajutat happy Fundaaa? big grin

4 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Natural? Cu apa si sapun, si diferite creme. Exista sapunuri speciale dar sunt scumpe.
Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| ny098 a răspuns:

Buna!
Incearca o masca cu miere de albine si branzica de vaci!

| scumpiiik a răspuns:

Depinde si de tipul de ten pe care il ai, daca ai tenul gras, ai putea incerca o masca cu rosii, insa daca ai tenul uscat o masca cu banane zdrobite ar fi excelenta...Totusi, inainte de aplicarea oricarei masti este bine vvenita un tratament cu aburi, deoarece deschide porii si ii face sa absoarba mai bine ingredientele folosite...succes:*