| mmaarryyaa a întrebat:

Daca astiti cate probleme am pe cap! Viata mea parca e o tenelovela de dragoste! Imi place de un baiat de a sasea, am ma spus asta...
Ieri pe facebook o colega de-a mea a gasit numarul lui si l-a sunat! Prima data i-a spus ca nu pot rezista fara el dar dupa i-a spus era o farsa!
Dupa el a intrebat-o pe colega mea cine sunt eu...Ea i-a spus ca nu ma poate trada! Dar dupa eu i-am spus sa-i spuna din partea mea ca daca vrea sa ma cunoasca o sa vina el sa ma caute! El a spus ca se gandeste. Dupa colega mea, mai tarziu am rugat-o eu sa-l sune sa-l intrebe daca s-a hotarat dar colega mea mi-a spus ca le a spus ca-i place de o fata din clasa a cincea! A am uitat sa mentionez ca sunt in clasa a patra! c
Ce poate insemna asta? A mintit colega mea sau el chiar a zis asta! Pentru ca e ciudat sa spui ca te mai gandesti si apoi sa zici sa te lasa in pace!
Va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu prea mă uit eu la telenovele dar nu cred că s-au difuzat la noi ceva de acest gen, cu şcolari de clasele a IV-a, a V-a şi a VI-a implicaţi în teribile poveşti de dragoste.
Pentru a putea pricepe în ce fel poate fi viaţa ta o telenovelă.
Eu credeam că şcolarii din România merg la şcoală să înveţe a scrie şi a citi corect româneşte iar nu cum să trăiască romane de dragoste.
Interesant!

| Own3r a răspuns:

Te rog incerca sa fii mai explicita...Nu am inteles nimic.

| mmaarryyaa explică (pentru Own3r):

Am vrut sa zic ca:
O colega de-a mea a gasit pe facebook numarul baiatului pe care il placa! A sunat si i-a spus ca nu pot rezista fara el dar dupa i-a zis ca a fost o farsa! Acest baiat l-a intrebat cine sunt eu, iar ea i-a zis ca nu poate spune!
I-am cerut colegei mele sa-i spuna ca daca vrea sa ma cunoasca sa ma caute! El a spus ca se mai gandeste!
Dupa un timp, i-am zis sa-l sune sa-l intrebe daca s-a hotarat, dar colega mea mi-a spus ca nu vrea sa-l sune, dar pana la urma l-a sunat! Ea mi-a spus ca el i-a spus ca ii place de o fata din clasa a cincea!
Eu nu mai inteleg!
Eu cred a mintit colega ca i-a uneori mai minte!
Ce a inteleg?
Dau funda!

| Own3r a răspuns (pentru mmaarryyaa):

Se poate sa te fi mintit pentru ca ea il place.

| mmaarryyaa explică (pentru Own3r):

Nu prea cred eu asta! Ei ii place de un alt baiat!
Dar eu ziceam ca poate sa ma fi mintit deoarece eu am cicalit-o sa il sune! Poate de asta!
Tu ce crezi?