| Denisa183 a întrebat:

O sa incerc sa fac un rezumat. happy Cand eram in clasa a patra m-am mutat de la scoala mea. De atunci nu prea am mai tinut legatura cu fostii mei colegi. Rar mai vorbeam pe mess sau la telefon. Dar acum doua luni un fost coleg a inceput sa ma caute, sa ma sune, de fiecare data cand intram pe facebook ma baga in seama si ma tot intreba de ce nu vreau sa ies cu el afara. Am refuzat de fiecare data, majoritatea datilor au fost doar pretexte. Asta pana ieri, cand ne-am hotarat toata clasa sa ne reintalnim. Mentionez faptul ca majoritatea ne-am mutat la scoli diferite. De cand ne-am vazut ultima data au trecut 5 ani. Si el a tot institat cu apropouri, cu intentii si asa mai departe, ba chiar m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Dar eu il stiu si il vad ca pe un prieten.
Cum sa ii zic asta fara sa se supere pe mine?
Help meee.! Multumesc.

3 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Spune-i ce ne-ai spus si noua ca pentru tine e doar un prieten, nimic mai mult. Poate se v-a simti deranjat putin, dar ii v-a trece.

| ɴιcoleтα a răspuns:

Ii spui ca nu simti nimic pentru el. Ca va leaga doar o amicitie.

| ram29 a răspuns:

Fata mai intai ar trebui sa fii sigura de ceea ce vrea el de la tine de fapt. apoi daca se demonstreaza ca vrea o relatie si tu nu simti acelasi lucru.ii explici ceea ce simti tu de fapt, ca il vezi doar ca pe un prieten si ca nu ai vrea ca aceasta "relatie" de amicitie sa ia sfarsit.ca ai prefera mai mult sa-l ai aproape ca un amic decat iubit.si daca tot nu intelege spune-i ca tu esti indragostita de altcineva si ca nu te poti gandi la relatia propusa de el. sper ca te-am ajutat.mult succes si anunta-ma ce-ai facut.