| Crybby a întrebat:

Hei, TPU.
De ceva timp. Aproximativ 4 luni de zile ma simt inutila. Deci, nimic nu mai are rostul/sensul lui de dinainte. Nu mai stiu ce sa mai fac, degeaba citesc, scriu, desenez, ascult muzica sau ies pe afara. Ma "distrez" cat ma distrez dar la final. Ajung acasa si am iar starea aia de rahat. Ma simt. goală. Nici cand ma joc pe calculator nu stiu ce sa mai comunic cu celelalte persoane. Toata lumea din jurul meu comunica, inclusiv la scoala sau asa, dar doar eu nu stiu despre ce sa discut. Incerc sa nu pierd nici convorbirile cu anumite persoane cu care mai comunic dar degeaba. Sunt plictisită & plictisitoare. Inainte nu eram asa. As vrea sa scap de rutina asta. Degeaba fac sport sau alte activitati enumerate mai sus, E DEGEABA! poate ca e normal ca mno. La varsta de 14 ani ce naiba poti sa faci mai mult de cat sa iesi pe afara si alte chestii? Nu mai sunt atat de concentrata precum eram inainte si faza e ca vreau sa fiu concentrata dar nu pot, pur si simplu. Orice citesc in doua secunde uit. Ce naiba mi se intampla? Multumesc pentru cei care au citit aceasta mica porcarie scrisa de mine dar. Parca m-am mai "ușurat", putin de tot. :")

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Cred ca treci prin ce am trecut si eu recent.Cred ca ai o mica ...depresie.De asta nu iti mai ies lucrurile ca inainte, trebuie sa incepi sa faci tratament si sa iei niste pastilute recomandate de medic! De la depresie ai toate simptomele atat fizice cat si emotionale.Eu am facut niste tratament si ma simt mult mai bine si nu mai am atacuri de panica cum aveam inainte.Mult succes!

| DiamondEyes a răspuns:

Asa e pubertatea...

| RAY a răspuns:

Mai scrie descarcate emotional