| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU happy Este Pastele si eu sunt foarte deprimata. Parintii mei sunt divortati, eu stau cu mama iar ea e plecata la biserica ( dupa divort a inceput sa se duca foarte des si sta la slujba pana la 5 dimineata). Frati si surori am dar vitregi din partea tatalui si fiecare e cu familia lui.
Eu una ma simt foarte singura, am impresia ca nu-i pasa nimanui de mine, ca nu pot face nimic cum trebuie, ca prietenii mei nu-mi sunt cu adevarat prieteni. Nu am cu cine sa vorbesc, nu am pe cineva cu care sa pot vorbi sa ma inteleaga sa ma asculte, sa fie langa mine cand am nevoie.
Ma simt singura, eu de Paste stau in casa singura cu cainele meu si imi petrec timpul pe laptop in timp ce altii sunt cu familiile lor, sunt multi si se simt bine. Eu plang si ascult muzica trista plangandu-mi de mila. Ma simt banala, singura, trista si inutila. Simt ca-mi lipseste ceva, nu ma simt multumita de viata. Poate sunt nebuna, nu stiu dar simt ca nu mai rezist...Imi pare rau daca vreunul dintre voi si-a pierdut timpul citind asta dar trebuia sa ma descarc cumva.

Răspuns Câştigător
| ZeHelp a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta decat tu singura! Depinde numai de tine daca doresti sa faci ceva cu tine sau nu!
Daca tu crezi ca lumea este impotriva ta, te inseli amarnic! Lumea te iubeste, tu vezi lucrurile pe invers!
Dumnezeu e sus si te priveste, stai linistita.
Sa ai un Paste Fericit si nu fi trista, va veni si vremea in care vei straluci!

| Steffani a răspuns (pentru ZeHelp):

Mersi la fel happy Sincer imi este foarte greu si incerc sa trec peste sa ma bucur de viata asa cum e dar am momente in care cedez. mersi pentru raspuns, Iti urez un Paste Fericitwinking

7 răspunsuri:
| eliaclodia a răspuns:

Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor. Ai o baza de plecare sa faci ceva care iti place si acolo o sa descoperi ceva in comun cu altii. Daca porneai de la ceva mai greu?

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

Fi puternica draguto nu e nevoie sa stai cu familia ca sa te distrezi sau din astea, nu prea trebuie sa te intereseze ce faci parintii, mai suna o colega, mai dai o tura pe facebook mai asculta un justin bieber laughing bine orice dar nu justin bieber. Nu trebuie sa fii trista.Bafta si paste fericit!

| RoseAndBiia a răspuns:

O pasare dodo infometata

| Steffani a răspuns (pentru RoseAndBiia):

Ha? tu doar vrei sa dai mai multe raspunsuri pentru a intra in top?

| edy09b a răspuns:

Nu pot sa cred, ma aflu în aceeași situație cu tine. Mama e plecata pana la 4 dimineața. De plictiseala, stau și eu pe TPU, Facebook, YT. Nu am alte soluții.

| Steffani a răspuns (pentru edy09b):

Ciudat, nu? E nasol rau sa fi obligat sa stai singur cand altii probabil se distreaza. Mama vroia sa ma ia cu ea, dar e plictisitor si eu una nu inteleg nimic si ma duceam ca sa ce? sa ocup spatiu degeaba, sa mor acolo de plictiseala 4-5 ore. Daca vrei sa vorbim, steff. bubble e id-ul meu big grin