| Jojoyo a întrebat:

Hei TPU in urma cu cateva luni m-am certat cu un prieten foarte bun,vorbeam de toate,cand avea ceva pe suflet sau era trist cu mine vorbea si eu la fel,e gen o prietenie foarte buna dintre un baiat si o fata, ne cunoasteam de un an si ceva, iar acum 4 luni si-a facut o iubita iar aceea era foarte geloasa si mi-a zis sa nu mai vorbesc cu el niciodata, iar datoritaa ei noi ne-am distantat unul de altul si din cauza asta fata respectiva mi-a facut probleme si cu iubitul si pe acel baiat care imi era prieten foarte bun l-a intors impotriva mea nu stiu cum iar eu de atunci nu am mai vorbit cu el deloc si in urma cu 1 luna a vrut sa vorbeasca cu mine prin intermediul surorii mele dar eu am refuzat asta deoarece eram foarte revoltata pe el,dar acum imi pare rau pentru ca el s-a despartit de fata aia si acum e trist si nu are cu cine vorbi, cui se descarca, vreau sa vorbesc cu el sa vad daca e bine. Sa incerc sa vorbesc cu el? Chiar imi pare rau pentru el si doresc sa-i fiu alaturi in momente ca astea pentru ca stiu ca si el ar face la fel pentru mine daca as fi dost in locul lui! Sa fac eu acum primul pas spre impacarea dintre noi ca prieteni? Cel mai bun sfat/raspuns primeste funda.

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Prietenii adevarati nu se uita! Eu iti recomand sa te duci sa vorbesti cu el, sa-i fii alaturi.De asemenea consider ca dupa ce o sa vada ca nu tii pica o sa revina la normal.
Din nefericire este adevarat.In ziua de azi e o diferenta de un deget dintre amicitie si iubire, fapt pentru care foarte multi sunt gelosi.
Cel mai bine e sa fii langa el in astfel de momente.

Iti urez o zi placuta in continuare!

| Jojoyo explică (pentru RainmakerX):

Multumesc mult pentru sfat! multumesc si tie o zi cat mai frumoasa in continuare.

| vocea a răspuns:

Pritentul trebuie sa fie si la bine si la greu, in zilele noastre nu prea mai sunt prieteni adevarati, cel mai bine este sa il incurajezi sa ii asculti sa fi practing langa el sa il sprijini

| dani2404 a răspuns:

Salut, iti sfatuiesc sa te duci la el, sa ii spui cum ai vazut lucrurile si incearca sa ii recastigi increderea, sper ca te-am ajutat, succes.