| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU...recent prietena mea s-a despartit de mine cica din cauza examenului, dar nu stiu de ce simt ca nu e numai asta si ea tot imi mai da mesaj din cand in cand. Ce ar trebui sa fac?(mi-a zis ca mai vedem in vara)

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cum adică din cauza examenului, poți detalia?

| Sereh a răspuns (pentru T0T):

Cica nu are timp din cauza examenului din vara si ca trebuie sa se preocupe mai mult de scoala.

| T0T a răspuns (pentru Sereh):

Înseamnă că nu ești o prioritate pentru ea adică ești mai mult în plus. Caută-ți alta.

| xjkl a răspuns:

Să accepți despărțirea și să încerci să o uiți. E clar că ea nu simte nimic, iar examenul e doar un motiv stupid. Și eu am dat bacul, dar asta nu a însemnat că ar fi trebuit să renunț la prietenul meu. Din contră, mi-a fost alături mai mult ca oricând și m-a ajutat mult cu matematica pentru că eram destul de praf la acel capitol. Deci, prietena ta ori nu e atât de pregătită să aibă o relație, pentru că momentan altele îi sunt priorități, ori nu simte nimic pentru tine.

| Sereh a răspuns (pentru xjkl):

Cred ca ai dreptate