| 德尼莎 a întrebat:

Hei TPU :* vreau si eu o lista cu niste anime-uri de dragoste si o scurta descriere la fiecare.cel mai bun raspuns primeste funda ^^

Răspuns Câştigător
| valerikaa a răspuns:

Inu x boku ss- o fata se muta intro pensiune pentru a sta singura de familia ei, acolo i da un bodiguard, care mai ult ii este sluga (chiar daca ei nu ii place asta big grin ) ea se indragosteste de el, si descopera ca ca toti boduguarzii din casa au puteri spuranaturale, pe de alta parte le are si ea, este foarte interesant mai ales ca te tine mereu in suspans.
Special-A - o fata si un baiat se rivalizau mereu de cand erau copii, intre timp ei se indragostesc si incepe actiunea si comedia, nu pre il tin minte dar e foarte bun happy
Ergo proxy- in viitor ne asteapta lucruri foarte ciudate, un oras construit pentru a proteja omenirea de un virus, in care o fata care era nepoata conducatorului orasului, pleaca in o aventura pentru a salva omenirea, cu un tanar mai special, care nu isi aminteste trecutul pentru ca sia sters memoria, in parte aventura este pentru al ajuta sa isi aminteasca trecutul (in orasul lui natal) de acolo incepe totul, nu e foarte romantic dar e foarte interesant.
zero no tsukaima- in alt univers o tanara vrazitoare la o lectie trepuie sa isi invoce familiarul( fata era numita zero, pentru ca nu se pricepea la magie ca toti ceilalti laughing pe cand colegii au invocat creaturi aii lumii lor, ea invocat un tanar di japonia, ea il face sclavul ei. incet incet se indrogostesc pleaca in aventuri, razboaie, sincer e cel mai bun anime pe care l-am vazut, merita vazut.
vampire knight- nu pre il tin minte. intr-un colegiu de vampiri este o fata care nu e vampir ea se indragosteste de un profesor mi re pare, pe cand cel mai bun prieten al ei se indragosteste de ea... ea in orice caz la fel are sentimente pentru prienul ei... preitenul ei fiind un vampir care nu isi cunoaste adevaratele puteri, e interesant are 2 sez.
Toradora- nu prea trebuie descrie-te e ft cute.happy
kimi ni todoke- o fata era considerata mai ciudata in scoala ei pentru ca chiar daca nu vroia speria pe toata lume, nu ave prieteni deloc, pana intr-o zi cand un baiat mai popular o saluta, batand vantul ii vede fata, ei incep sa se cunoasca, ea se indragosteste si participand la niste activitati ale scolii isi face noi prieni, nu multi dar buni, ei se indragostesc ambii si incepe povestea, nu e lung animeul dar merita.
Kaichou wa Maid-sama- seamana cu special a, shav consiliului scolii, stricta, care e incontra baietilor, un baiat o salveaza din mai multe situatii '' periculose'' baiatul descopera ca lucreaza la o cafenea(nimeni din scoala nu mai stia asta, pentru ca nu se vroia sa afle) este foarte ineresant, razi cu lacrimi laughing
Kaze no stigma- nu pre il tin minte, sorry sad oricum iti garanez ca iti vor placeawinking
shakugan no shana- are 3 sezoane o fata fara nume invata in o scoala mi se pare, acolo intalneste un baiat obisnuit, ei incep sa vorbeasca, el a fost ucis de o creatura, shana (baiatul ea pus numele)avand puteri neobisnuite si putand sa controleze focul pe langa alte puteri, ii reda flaca vietii, care dupa spusele ei se da persoanelor ucise de monstri, acele persoane nu mai au sentimente nici ratiune, nu si el, el era o diferit, si aceiasi poveste de dragoste, aventura si comedie. are 3 sezoane, merita vazute toate
am vazut multe animeuri dar pe astea le tin minte numele big grinD scuze ca nu am scris numele lor dar sunt cam complicate. sper ca te-am ajutatwinking

1 răspuns: