| yssu a întrebat:

Hei vreau si eu statusuri originale va rog mult de tot dar sa fie mai melancolice, mai indiferente mai triste.

4 răspunsuri:
| carmen111 a răspuns:

Tau tine!
Si o sa te las sa iti vezi de drumul tau, Atunci cand o sa te uit sigur o sa iti para rau.
E exact cum trebuie să fie, aşa cum îi convine! Are stilul ei de`a amăgii, numai dintr`o privire.
Sunt prea cuminte, învaţă-mă să fiu rea! Să mă ai doar tu, să fiu doar a ta.
Simt că nu-i vrăjeală şi că e ceva din realitate. Dar tu nu vrei să recunoşti că în viaţa ta decat eu am prioritate.
Poate că pentru prima dată am simţit că vreau altceva. Poate am simţit că mâna ta nu mă mai poate mângâia.
El i-a spus ''Pa'', cand ea inca mai spera...Mereu il visa, dar sa-l atinga nu putea! Dar usor, roata se intoarce.El o vrea pentru el.Dar nu mai are ce face.
Cand o privesti innebunosti, ai curajul sa minti ca nu o mai iubesti?!
Și ai crezut că poți învinge.Și uite că după toate astea, ea încă te respinge!
Cand il vad pe strada imi pierd rasuflarea. Dar inca nu am aflat ce inseamna iertarea!

| Korni a răspuns:

Min mormor köpte en tallrik med rädisor jag åt den med ost och russin.
Soppa är flytande, och jag saknar höger öra.
Care inseamna Bunica mea a cumparat o farfurie de ridichi pe care le-am mancat cu branza si stafide.
Ciorba este lichida, iar mie imi este dor de urechea ta dreapta.

| mafi a răspuns:

You can't wait on other people
To be what you've been called to be
You can't wait on their affirmation
You can't wait on their approval
You can't wait on their support
Sometimes you've just got to run
And look behind you and say: "Everybody that wants to run, run"
"But I can't stop running because you're not running with me"
Listen to me, hear me
You can't stop chasing your dream just because somebody in your life won't chase it with you
You can't stop believing in yourself just because somebody in your life won't believe in you
You can't stop chasing the dreams of your life, just because you know when you do it, you're gonna have to do it all by yourself

| BebeAlinutsa a răspuns:

Stiu ca ma placi.Da nu mi-ai spus...Si eu te plac.Da` nu`i de ajunswinking

Stiu ca ii datorez atat de multe, Ca uneori imi schimba viata`n cateva secunde.

• Sometimes hurts too much;-s

•Cand vine vorba de el,sunt o persoana egoista.
Ma indragostesc ca toata lumea...Dar iubesc in felul Meu love struck
Poarta´te frumos cu ea…Ca e prea mica si nu stie ce vrea...batting eyelashes Spune`i « da » cand spune « nu »… Cand zambeste…Zambeste`i si tu…big grin Cand greseste…N`o certa...batting eyelashes Ca e prea mica si nu stie ce vrea :X

Pana acum erai cu ea si acum te intorci si imi spui ca ma iubesti? oh go on

Crezi ca ma faci geloasa happy cu tarfa ta rolling on the floor? Nu fraiere :-J Chiar nu imi pasa de ea : >big grin
Alege sa iubesti si iubeste ce ai ales

¦ Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.¦
e fiara ce`atraGe prada cu un zambet inoCent. licoarea cea letala cand cauti un sentiment. )"

Sa Te intorc| |napo| n’am Sa Te rog…Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH Blestem ca De tot Praful Sa sE aleaga.;(

√☆ ÍnGéR si ÐémØn!`,, ☆°▫▪... shI daca n-aR fi EL niMiC n-aR mai Fii la feL big grinwinking:*:*
El trece cu vederea, el ma`ntelege ca om si doar el imi poate simiti tristetea la telefon blushing
Sentimentele mi-alearga pe o foaie de hartie, pe-un trotuar imaginar, spre o inima pustie"

3. Mereu prietene. Pentru că noi ştim să păstrăm o prietenie. Pentru că noi mereu suntem aproape una de alta. Pentru că noi ne iubim.
* Maine iti spun sigur ca va fi` o zi mai buna; x! Adutsi aminte de ce ti-am promis. Acum e tarziu, noapte buna :*!
# Amintirea`i inca vie oh go on, dar preferii` sa taci! Sa suferii`, sa te prefacii`.

* Iti aduc aminte de clipele fierbintsi din dormitor drooling. cand imi spuneai " Iubita te ador; x, mor de al tau dorbatting eyelashes
u uita, ai fost proasta ca ai inghitit tot ce ti-a promis oh go on. cat rau ti-a facut si` cate lucruri ti-a comis happy!

# Ramai cu ea oh go on. asta ai ales happy merg pe drumul meu. Al tau?! Scumpule, e in celalalt sensbatting eyelashes.
* Visezi la o viata mai buna, visezi la un baiat mai bun. Numai visa oh go on, tit ce`a fost nu s-a schimbat, asta`i soarta tawinking!
Nu e un vis sh nici O fantezie.E ceea ce se numeste cOpilarie.Un episOd din serialu` vieti mele care cOntsine clipe dulci"
-Ea e,Fetita ta Cuminte [love struck]-Stie Cum Sa iti vorbeaSca, Si cum sa Te alinte-Stie mereu Cat de Dulce Sa iti zambeaSca [on the phone-Mai ales cand vrea Sa te foloSeasca [laughing]-A invatat Cand trebuie Sa tipe si Cand trebuie Sa taCa!
• Speri adanc dar clipa dulce trece.destinul nu te asteapta el prin viata merge. timpul in spate urmele le sterge. prezenta ta in viata e doar o simpla lege."
"O iubesti pentru ca stie sa zambeasca din inima,si pentru ca stie sa-ti aline orice durere, pentru ca abia vorbeste cand este obosita, pentru bucuria din ochii ei atunci cand este cu tine :X"
->Iti place numele ei si parul ei saten.Iti place chipul ei.Iti place al ei ten.Iti place ca n-are figuri si ca e naturala.Iti place ca e dulce.Iti place ca e reala!
Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!
Ea e o fata day dreaming, el un vagabond happy...si se iubesc mult de tot love struck...dar nu se iubesc la fel no talking ea il iubeste mai mult pe el`♥ [love struck]

e domnisoara care-n fiecare seara, se gandeste tot la el. Stie ce vrea, si ce vrea obtzine. Nu cere niciodata, ca nu-i prea sta in fire.
Cu un cuvant trebuie sa ai curaj sa spui ''da am pe altcineva'' oricum el nu o sa faca altceva decat sa-ti dea cea mai stupida replica ''aha''.smug
Prea multe ploi, chiar n`am vrut sa mangai alt chip...da` cu amintirea ta`n piept, nu pot fi fericit...
Funda? :d