| DeliaIoana574 a întrebat:

Heii! Am avut o relatie de 2 ani, acum aproximativ 3 luni de zile, el s-a despartit de mine fara motiv, nu i-am gresit cu nimic, am suferit foarte mult, il sunam si il imploram plangand sa nu ma lase, îi spuneam ca il iubesc, imi vorbea foarte urat, mi-a marturisit ca nu ma mai iubea de mult dar i-a fost mila de mine, ca nu ma mai vrea, ca s-a saturat de mine, etc, m-a si injurat. Am tot incercat sa ma impac cu el o perioada, dar nimic, m-a blocat peste tot si nu mai aveam ce face. A fost primul meu iubit si primul baiat din viata mea.Si acum ma mai gandesc la el si plang in unele seri, dar nu asa rau ca inainte. Acum o saptamana am dat pentru prima data follow back unui baiat. Apoi fostul meu m-a sunat acum 3 seri si imi spunea ca gata l-am uitat, ca sunt cu baiatul ala ( nu stiu de unde a vazut ) in conditiile in care eu nu am avut nici o treaba cu acel baiat, nici macar nu am vorbit, nici like la vreo poza nu i-am dat. Mi-a spus ca am jucat teatru ieftin ca daca l-as fi iubit nu i-as fi dat follow acelui baiat, m-a jignit si mi-a inchis. Intrebarea mea este : Considerati ca am gresit sau ca am facut prea repede acest pas?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai greșit deloc.

| DeliaIoana574 explică (pentru sadrian46):

Nu e ceva gresit, dar ma simt vinovata pentru ca ma gandesc ca el probabil voia sa ne impacam si de asta ma urmarea fara sa stiu, acum am distrus orice sansa de impacare si chiar daca nu e ceva gresit, pe el mai mult ca sigur l-am dezamagit.

| mastadont a răspuns:

Gândeștete că el nu te-a mai vrut, probabil nici nu te-a iubit. Nu tu ai greșit ci el, trebuie să-l uiți și să-i arăți că poți trăi și fără el.
Tu crezi că el a stat singur de când v-ați despărțit? Probabil că acum însă nu are pe nimeni și de aceea te urmărește, se gândește că dacă te-a văzut așa disperată înseamnă că-i merge oricând, practic te tratează ca pe o jucărie pe care o aruncă și o folosește când și cum vrea el. Uită-l și mergi mai departe, nu e băiatul potrivit pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blocheaza-ti fostul iubit si da-l drcu de-a binelea! Nu ii mai raspunde la niciun mesaj, este un jeg. Vezi-ti linistita de viata ta si cupleaza-te cu altul sau cu altii fix asa cum vrei tu.

| Bazzed a răspuns:

Nu ai greșit in niciun fel iar din punctul in care el s-a despărțit de tine nu-l mai priveste viața ta