| pinkpunk a întrebat:

Am o problema : am 13 ani jumatate,si am realizat ca ar fi timpu sa incep sa ma pensez,doar ca mama mea a zis ca imi stric sprancenele daca ma pensez de la varsta asta. Singurul lucru pe care l'am facut a fost sa ma pensez deasupra nasului adica,unde sunt sprancenele despartite. Ce ar trebui sa fac? As prefera sa ma pensez singura, desi stiu ca poate fi riscant. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Hey happy Da asa e, e riscant sa te pensezi singura mai ales ca poti gresi si nu se poate repara roag-o pe mama ta sa te ajute sau pe altcineva care se pricepe la pensat. Bafta

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Stai in banca ta! Eu zic sa te pensezi cand o sa mergi la banchet.

| pinkpunk explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Dar trei sferturi din colegele mele se penseaza.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru pinkpunk):

Si la mine e la fel.Eu si inca vreo 4-5 colege suntem singurele care nu ne pensam!

| Milayaa a răspuns:

Am si eu 13... aproape toate fetele se penseaza de la mine din clasa..eu nu.pentru ce? ele crezi ca de ce se penseaza? sa atraga atentia baietilor dar si a colegelor (mai ales la virsta asta), iar daca mama ta a spus cel mai bine sa nu o faci la 13 ani nu o face.
eu am spus si eu mamei ca vreau, dar mama mi-a spus ca nu e cea mai buna metoda sa pari mai mare sau frumoasa..mai bine inveti cel mai bine din clasa, iar fetele care se penseaza de la tine din clasa lasa sa fie proaste daca nu au timp de invatat dar au timp pentru pensat big grin
baftahappy